Témata: Budoucnost české pravice; Výroky o minulosti u soudu; Proměna Václavského náměstí. Moderují: Lukáš Dolanský a David Borek.

Obsah dílu

Přehrát vše

Budoucnost české pravice

Vyjednávání o krajské koalici rozdělilo středočeskou TOP 09. Dva z pěti zvolených zastupitelů odmítli být součástí rodící se vlády – vadí jim Jaroslava Pokorná Jermanová z hnutí ANO, která se má stát hejtmankou. V jaké stavu je po těchto volbách česká pravice? Proč se ve středních Čechách rozpadl vyjednávací tým TOP 09? A jakou má tato strana budoucnost? Rozebereme s 1. místopředsedou STAN Vítem Rakušanem, s místopředsedkyní TOP 09 Helenou Langšádlovou a radním Teplic Dominikem Ferim /TOP 09/. Komentář připojí i Bohumil Pečinka z týdeníku Reflex.


Jak vidět minulost

Komunistická strana a její poslankyně Marta Semelová se nemusí omlouvat za výroky o Miladě Horákové nebo o invazi z roku 1968. Pravomocně o tom rozhodl pražský městský soud, který zamítl odvolání Michala Kincla z TOP 09. Slova poslankyně podle verdiktu nezasáhla přímo do Kinclových osobnostních práv. Kde končí svoboda slova? Jak vnímat naši nedávnou minulost? Jak o ní učit a jak o ní mluvit? Téma pro ředitele Ústavu pro soudobé dějiny AV ČR Oldřicha Tůmu.


Proměna Václavského náměstí

Začalo veřejné projednávání plánu na rekonstrukci pražského Václavského náměstí. Projekt se týká jeho spodní části a počítá třeba s rozšířením chodníků, větším počtem stromů a povrchem z kamenné dlažby. Stavba by měla začít už během příštího roku. O podobě nejznámějšího českého náměstí si budeme povídat s výtvarníkem a rapperem Vladimirem 518.


Řekli v Událostech, komentářích

Helena Langšádlová /TOP 09/, místopředsedkyně strany o vyjednávání TOP 09 o koalici ve Středočeském kraji

My chceme s tou trojicí zastupitelů jednat. Já věřím, že došlo k politování hodnému nedorozumění a budeme s nimi ještě jednat. Jejich vyloučení zatím nechci předjímat.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2016
 P ST
ŽánrMagazín