Témata: Přetížené nemocnice; Vládní opatření; Testování ve firmách; Ruské vakcíny a nové léky; Situace v Německu; Výstavy v době pandemie; Moderují: Martin Řezníček a Michal Kubal

Obsah dílu

Přehrát vše

Přetížené nemocnice

Situace v českých nemocnicích se dál zhoršuje - vláda a povolala na pomoc další ambulantní lékaře a zdravotnická zařízení. Mají pomoci než se projeví účinek mimořádných opatření - dnes k nim přibylo i testování ve velkých podnicích. Jde se správným směrem? Úvodní téma pro politiky - pardubického hejtmana Martina Netolického a pak trojici poslanců, Martina Kolovratníka /ANO/, Maloslavu Vostrou /KSČM/ a Radima Fialu /SPD/.


Ruské vakcíny a nové léky

Můžou Česku pomoci ruské vakcíny Sputnik V? Premiér i prezident o tom mluví, rezort zdravotnictví je ale zatím proti a vakcínu by musel posoudit i státní lékový ústav - přivítáme ředitelku Státního ústavu pro kontrolu léčiv Irenu Storovou.


Situace v Německu

Podíváme se i do Německa s naším zpravodajem Martinem Jonášem - země prodloužila mimořádné opatření na hranicích s Českem, nabízí ale i pomoc.


Výstavy v době pandemie

A na závěr originální kulturní přístup k dnešní době - když nemůžou lidé do galerií, přijde galerie za lidmi na ulici.. oknem. To je koncept, se kterým přišel náš poslední host - architekt Petr Hájek.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD
ŽánrMagazín