Koronavirus a ekonomika; Situace na Slovensku; Informace v regionech; Koronavirus ve světě; Moderují: Marcela Augustová a Jakub Železný

Obsah dílu

Přehrát vše

Koronavirus a ekonomika

Koronavirus a dopady na ekonomiku – složité propočty a odhady, kterými se zabývá celý svět. Podle odborů by mohla nákaza český HDP srazit o 5 až 8 %. Vláda chystá podnikatelům úlevy a na pomoc ekonomice chce v rozpočtu nachystat až bilion korun.

Jaká nová opatření kabinet schválil, probereme s vicepremiérem Karlem Havlíčkem /nestr. za ANO/.


Situace na Slovensku

S infekcí bojuje celý svět a různé státy volí různé přístupy. Jak se s nemocí vypořádává Slovensko, které má navíc stíženou situaci v tom, že ho zastihla v době střídání vlád?

Na to se zeptáme budoucího slovenského premiéra Igora Matoviče /OLaNO/.


Informace v regionech

Jak se starostové připravují na distribuci roušek obyvatelstvu, jak zvládají proud požadavků i dotazů? A jakou známku by si za své kroky zasloužila vláda?

Otázky pro šéfy opozičních stran Mariana Jurečku /KDU-ČSL/ a Víta Rakušana /STAN/.


Koronavirus ve světě

Čínské město Wu-chan, odkud se na začátku letošního roku do světa rozšířil nový typ koronaviru, poprvé od začátku pandemie nehlásí žádný nový potvrzený případ nákazy. Jinde ve světě ale počet nakažených strmě stoupá a Itálie už v počtu zemřelých překonala samotnou Čínu. My se spojíme se šesti zeměmi a přineseme přímá svědectví.

Do našeho vysílání se zapojí naši zpravodajové a spolupracovníci
Bohumil Vostal z VB, Nicole Ludwig z Itálie a Kateřina Ehrenbergerová ze Španělska.

Další zkušenosti přidají ekonom Jan Švejnar z USA, zpravodajka ČRo v Rusku Ivana Milenkovičová a Čech žijící v Singapuru Martin Lukas.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD
ŽánrMagazín