Témata: Zelená pro návrh rozpočtu; Turecký útok na Kurdy; Partnerství UK s firmou Home Credit; Útok na synagogu v Halle; Nový památník Jana Palacha. Moderují: Jakub Železný a Daniela Písařovicová.

Obsah dílu

Přehrát vše

Rozpočet jde dál

Rozpočtový výbor doporučil sněmovně přijmout vládní návrh státního rozpočtu pro rok 2020. Co o návrhu na čtyřicetimiliardový schodek, růstu mandatorních výdajů nebo podílu investic soudí experti?

Nabídneme názory různě uvažujících ekonomů – exministra financí Ivana Pilného /ANO/, hlavního ekonoma odborářů Martina Fassmanna a prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzy.


Válka v Sýrii

Turecká armáda zahájila invazi proti Kurdům v Sýrii. Jak vypadá situace v regionu a na bojišti? A jak se ke konfliktu postaví Západ, který považuje za spojence jak Kurdy, tak Turky?

Téma pro našeho zpravodaje v Turecku Václava Černohorského, bývalého náčelníka Generálního štábu AČR Jiřího Šedivého a islamologa Petra Pelikána.


Spor na Univerzitě Karlově

Je něco špatného na tom, že Karlovu univerzitu sponzoruje firma Home Credit? Poškodí to její jméno, znemožní to bádat svobodně a volně o Číně, nebo to vysoké škole jen pomůže s financováním?

Pro a proti v duelu rektora univerzity Tomáše Zimy a profesora Univerzity v Cardiffu Jiřího Přibáně, který se kvůli kauze vzdává členství v Čestné radě absolventů UK.


Památník Jana Palacha

Na památník Jana Palacha čekaly jeho rodné Všetaty padesát let. Národní muzeum otevřelo expozici v domě, kde žil, se zpožděním. Původně ji chtělo mít hotovou už na výročí jeho obětování 21. ledna.

Palachův čin i odkaz připomeneme s mužem, který vedl studentův pohřeb – s farářem Jakubem Trojanem.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín