Témata: Stav dálniční a silniční sítě, spory o obchvaty; Co přinese Boris Johnson v pozici premiéra Velké Británii a EU?; Případ Věry Sosnarové; Zdravotní sestra běhá světové maratony; Moderují: Daniela Písařovicová a Marcela Augustová

Obsah dílu

Přehrát vše

Česko a jeho dálnice

Přerůstají dálniční zácpy ministrovi dopravy přes hlavu? S Vladimírem Kremlíkem (za ANO), který je v úřadě od konce letošního dubna, probereme aktuální stav oprav. Ale i ekologické námitky vůči dopravním stavbám, o nichž dnes rozhodoval Ústavní soud. Doplní ho poslanec Marian Jurečka (KDU-ČSL).


Boris Johnson, premiér

Boris Johnson vyhrál souboj o křeslo vůdce britských konzervativců. Někdejší ministr zahraničí a nekompromisní zastánce brexitu přesvědčil dvakrát víc spolustraníků, než jeho soupeř - stávající šéf diplomacie Jeremy Hunt. Zítra se stane taky novým předsedou vlády po Therese Mayové. Jeho hlavním úkolem v následujících měsících je rozetnout pat kolem odchodu království z Evropské unie. Je to dobrá zpráva pro Británii? A co pro zbytek Evropy? Otázky, na které se budeme ptát europoslankyně Veroniky Vrecionové (ODS) a poslance Jaroslava Bžocha (ANO).


Oběť gulagu, nebo podvodnice?

Věra Sosnarová. Dnes 88 letá důchodkyně z Odrovic na Brněnsku je známá jako jedna z posledních českých pamětnic sovětských koncentračních a pracovních táborů. Své zážitky popisuje na besedách, vydala dokonce knihu. Už před lety se ale objevily pochybnosti, jestli v gulagu vůbec někdy byla. Historik Adam Hradilek teď našel dokumenty, které podle něj dokazují, že si svůj životní příběh vymyslela. Kde je pravda a je dnes vůbec možné se jí dopátrat? Na to se budeme ptát historika Kamila Činátla z Ústavu pro studium totalitních režimů a dokumentaristy Adama Drdy.


Maratony kolem světa

Zdravotní sestra Lenka Kubková je první Češka, která získala diplom World Marathon Majors. Dokončila totiž všech šest prestižních světových maratonů – v Bostonu, Chicagu, New Yorku, Londýně, Berlíně a Tokiu. Který běžela nejrychleji a na který vzpomíná nejradši? Zeptáme se jí na závěr pořadu.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín