Témata: Kdo chce svrhnout vládu – a proč; Obsazování mediálních rad; Nová kampaň Donalda Trumpa; Ceny dat: operátoři vs. politici; Otevřené archivy bezpečnostních složek. Moderují: Martin Řezníček a Michal Kubal.

Obsah dílu

Přehrát vše

Hra o důvěru

Jak je na tom SPD s podporou vlády krátce před možným hlasováním o důvěře, když ji sice oficiálně odmítá, ale s kabinetem často hlasuje? Jakou roli ve vztazích hraje kauza jejího kandidáta do Rady ČTK Michala Semína? A jak má opozice promyšlen a dojednán postup při pokusu o vyslovení nedůvěry vládě?

Téma na úvod pořadu s poslanci Janem Hrnčířem /SPD/ a Radkem Holomčíkem /Piráti/.


Obsazování mediálních rad

Nejnovější vládní rozepře kvůli jednomu jménu kandidáta do Rady ČTK otevřela otázku, jestli vůbec fungují mediální rady v Česku správně a jestli by se neměl změnit způsob jejich volby. Zapojit by se chtěl třeba Senát.

Je potřeba měnit zákony a pravomoci rad? Zeptáme se poslance Martina Kolovratníka /ANO/ a senátora Jiřího Chaloupka /OPAT/.


Levnější mobilní data

Zlevňujeme – ohlásili u mobilních dat už dva hlavní operátoři v Česku, Vodafone a T-Mobile. Je to výsledkem naší práce a tlaku, pochlubil se už premiér Babiš. Operátoři ale tvrdí, že k rozhodnutí dospěli sami.

Kde je pravda a jak se bude trh s daty a cenami dál vyvíjet, se zeptáme Ondřeje Malého – bývalého člena rady ČTÚ.


Otevřené archivy

Petice Několik vět nebo dopisy Václava Havla Alexandru Vondrovi. Tyto a další podobné dokumenty mimořádně vystaví Archiv bezpečnostních složek v Braníku. Budova není běžně přístupná, veřejnosti se ale otevře zítra u příležitosti Mezinárodního dne archivů.

O pokladech, které ukrývá, se budeme bavit s jeho ředitelkou Světlanou Ptáčníkovou.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín