Témata: Zdanění církevních restitucí schváleno, Je nezávislost justice opravdu v ohrožení?, Napadení poslance Feriho, Benešová vystřídá Kněžínka, Drtivé vítězství Volodymyra Zelenského, Požár ubytovny v Kladně, Krvavá neděle na Srí Lance, Benifiční koncert pro katedrálu Notre-Dame; Moderují: Daniela Písařovicová a Jakub Železný

Obsah dílu

Přehrát vše

Sněmovna schválila zdanění církevních restitucí

Církevní restituce se budou danit, poslanci dnes přehlasovali senátní veto. Je to spravedlivé? A je to definitivní? To jsou otázky z prvního tématu Událostí, komentářů. Diskutovat budou dva členové ústavně-právního výboru sněmovny: Dominik Feri (TOP 09) a Zdeněk Ondráček (KSČM). Je nezávislost české justice opravdu v ohrožení?


Benešová vystřídá Kněžínka

Dalším tématem, které s oběma poslanci probereme, bude výměna ministra spravedlnosti. Jana Kněžínka (ANO) nahradí Marie Benešová. Proč se opozice tolik bojí o nezávislost justice? Můžeme očekávat další hlasování o důvěře vládě? Svůj pohled poté připojí i právník a publicista Tomáš Němeček.


Drtivé vítězství Volodymyra Zelenského

Ukrajinské prezidentské volby vyhrál komik. To je opravdu původní profese Vladimíra Zelenského, který vystudoval práva, ale nikdy se jim nevěnoval. Jak hodlá změnit poměry na Ukrajině? Probereme s bývalým velvyslancem ČR v Rusku a na Ukrajině Jaroslavem Baštou (Bezpečnost, odpovědnost, solidarita) a europoslancem Jaromírem Štětinou (Evropa společně ESO). Aktuální situaci na Ukrajině sleduje náš zpravodaj Miroslav Karas.


Krvavá neděle na Srí Lance

Srí Lanka se po nedělních atentátech obává dalších krveprolití. Nakolik je situace v zemi bezpečná? Zeptáme se vedoucí katedry asijských studií MUP Blanky Knotkové-Čapkové.


Benefiční koncert pro Notre-Dame v Rudolfinu

Na závěr český koncert pro zničenou katedrálu Notre-Dame. Podíváme se přímo do Rudolfina s redaktorem ČT Jakubem Andělem.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín