Témata: Rekordně nízká nezaměstnanost; Čínská mise; Útok v USA; ČSSD v krizi; Volby a stížnosti na ně; Moderují: Jakub Železný a Michal Kubal

Obsah dílu

Přehrát vše

Rekordně nízká nezaměstnanost

Nezaměstnanost v Česku dál klesá. Lidí bez práce je zhruba 215 000, zaměstnavatelé nabízejí o 100 000 víc pracovních míst.

Pro koho je to dobrá a pro koho špatná situace? Přináší to trvalé změny do ekonomiky? Jak se to odráží na platech a pracovních výkonech?
Probereme se šéfem odborů Josefem Středulou a viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy Radkem Špicarem.
Situaci v byznysu pak okomentuje i Igor Stratil, jednatel firmy Zall JIHLAVAN airplanes, který se právě vrátil z obchodní mise v Číně.


Situace v ČSSD

ČSSD má od včera nekompletní vedení a minimálně do březnového sjezdu to tak zůstane. Strana totiž zatím nebude hledat náhradu za odstoupivšího prvního místopředsedu Jiřího Zimolu. ČT oslovila sociálnědemokratické poslance, senátory, hejtmany a šéfy krajských organizací a v jejich odpovědích převažovalo přesvědčení že se Zimola ve funkci neosvědčil.

Jak jeho konec promění ČSSD? A je to definitivní konec, nebo příprava na březnový sjezd? Téma pro plzeňského hejtmana Josefa Bernarda /ČSSD/ a politologa Lukáše Jelínka.


Kdo povede KDU-ČSL?

Nejen sociální demokracie, ale i KDU-ČSL bude mít v březnu sjezd, a to zásadní. Pavel Bělobrádek se totiž po 8 letech v čele strany rozhodl přenechat místo někomu, kdo podle jeho slov přinese straně novou energii.

O funkci se tento týden přihlásil poslanec Marek Výborný a my se ho na jeho názory o dalším směřování strany zeptáme.


Češi a NATO

NATO skončilo největší vojenské cvičení v Evropě od roku 1989, v Norsku se do něj zapojilo na 50 000 vojáků z 31 zemí a v Arktidě simulovali obranu při napadení jednoho člena.

Je třeba se toho bát? Změnila se situace v NATO po nástupu Donalda Trumpa? A jak vidí Česko spojenečtí vojáci?
Zeptáme se exkluzivně bývalého velitele amerických sil v Evropě Bena Hodgese


Vědkyně z gymnázia

Její práce by v budoucnu mohla pomoct lidem s kožním onemocněním. Sylva Neradová se podílí na zásadním výzkumu, přitom ale ještě studuje 2. ročník gymnázia v Pardubicích.

Za svou vědeckou práci získala ocenění Česká hlavička a přijde nám o ní popovídat i do studia.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD
ŽánrMagazín