Témata: Zahraniční mise; Pieta za padlé vojáky; Práva homosexuálů; Požáry a vysoké teploty; Rok 1968 očima fotografů. Moderují: Jakub Železný a Michal Kubal.

Obsah dílu

Přehrát vše

Čeští vojáci na zahraničních misích

Tři čeští vojáci zemřeli daleko od domova. Ve válce, která trvá už téměř 17 let. Za jaké hodnoty bojovali a zemřeli? Jak si vede NATO v Afghánistánu? A co je smyslem české armády?

Probereme se zástupcem náčelníka Generálního štábu AČR Jiřím Vernerem i s poslanci: Janou Černochovou /ODS/ a Mikulášem Peksou /Piráti/.


Práva homosexuálů

Praha už poosmé pořádá festival Prague Pride – přehlídku s gay, lesbickou, bisexuální a transgenderovou tematikou. Potrvá týden, letos má jako hlavní téma rodinu a zaměřuje se tak třeba na přístup k dětem s jinou sexuální orientací.

Mělo by se něco měnit na českých zákonech? Na co je třeba upozorňovat?

Téma pro poslance Radku Maxovou /ANO/ a Jana Bartoška /KDU-ČSL/.


Sankce proti Íránu

Jen na 2,5 roku stáhly Spojené státy sankce vůči Íránu. Teď je Donald Trump zase obnovuje. Jaderná dohoda, kterou vyjednal jeho předchůdce Obama a další světové velmoci s Íránem je prý špatná a nefunguje. Trump proto vrací sankce a vzkazuje Íránu, že je připraven jednat o nové dohodě, která by se týkala všech „škodlivých“ aktivit – včetně výroby balistických raket a údajné podpory terorismu.

Zvolil Donald Trump správnou taktiku? Jakou odezvu má jeho krok v regionu?

Zeptáme se našeho nového blízkovýchodního zpravodaje Davida Borka.


Výstava fotografií z okupace

Vznikly před padesáti lety, doteď se ale na veřejnost nedostaly. Půlstoletí po okupaci Československa se poprvé představují některé nikdy nepublikované snímky. Výstava na pražské Staroměstské radnici s názvem „Sovětská invaze - srpen 1968“ nabízí na 200 unikátních fotek - díla profesionálů i amatérů.

Jak náročné bylo dát ji dohromady a na jaké zajímavosti autoři při přípravách narazili, se zeptáme kurátorky výstavy Dany Kyndrové.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD
ŽánrMagazín