3 minuty

19. dubna 2016

Část: Stalo se

Obsah dílu

Spolupráce Bruselu s Ankarou skřípe — Omezení zbraní v EU — Platy státních zaměstnanců

Části dílu

01:36
Spolupráce Bruselu s Ankarou skřípe
Spolupráce Bruselu s Ankarou skřípe
    Turecký premiér Davutoglu pohrozil Bruselu zastavením migrační dohody, pokud do června nepadne vízová povinnost pro Turky. Šéf evropské komise Juncker ale kontruje tím, že unie nesleví ze svých požadavků pro bezvízový styk. Turecko totiž ze 72 podmínek dohody splnilo jen polovinu. Mezery jsou hlavně v kontrolách dokladů, zajištění bezpečnosti a dodržování lidských práv, ale také v řízení migrace a výměny uprchlíků. Turecký prezident Erdogan pak zase reagoval tím, že unie potřebuje víc Turecko než Turecko osmadvacítku.
    Jak výhodná nebo nevýhodná je pro unii spolupráce s Tureckem? A jaké je prozatímní hodnocení dohody o migraci? Velké téma pro čtveřici poslanců: Helenu Langšádlovou /TOP 09/, Ondřeje Benešíka /KDU-ČSL/, Romana Váňu /ČSSD/ a Marka Černocha /Úsvit-BPI/.
    28:00
    Stalo se
    Stalo se
      32:00
      Omezení zbraní v EU
      Omezení zbraní v EU
        Bezpečnostní rada státu odmítla návrh Evropské komise na omezení držení zbraní. Ta přišla s přísnějšími pravidly po teroristických útocích vloni v Paříži. Zakázat chce držení poloautomatických zbraní, ale i znehodnocených, které by se daly snadno uvést do původní funkčnosti. Regulace se navíc může dotknout i sportovních nebo loveckých zbraní. Podle kritiků návrhu, mezi které patří i většina českých zákonodárců, ale zpřísnění jen poškodí zájmy a právo na sebeobranu legálních majitelů, zato teroristům přístup k pistolím a puškám reálně nijak neomezí. 
        Je nová regulace namístě, nebo je zbytečná a škodlivá? Probereme s poslanci Romanem Váňou /ČSSD/ a Pavlem Kováčikem /KSČM/.
        48:27
        Stalo se
        Stalo se
          51:06
          Platy státních zaměstnanců
          Platy státních zaměstnanců
            Už letos by mohla část státních zaměstnanců dostat přidáno – po jednání s předákem odborů Dufkem to zmínil premiér Sobotka. Hlavní vyjednávání ale směřuje k původně chystanému zvýšení platů v příštím roce. Odbory žádají 10 % navrch pro všechny. ČSSD by desetinu přidala zdravotníkům a učitelům a ostatním profesím 5 %. Ve vládě to ale bude prosazovat těžko – proti je hlavně ministr financí. Andrej Babiš chce zůstat víc při zemi a tvrdí, že rozpočet zvládne nanejvýš tříprocentní plošné zvýšení.
            Jaké zvýšení platů je dobré pro zaměstnance? A jaké je dobré pro českou ekonomiku a rozpočet? Zeptáme se předsedy Asociace samostatných odborů Bohumíra Dufka.
            Přehrát celé video
            Události, komentáře - 20. dubna 2016
            Stopáž61 minut
            Další díl
            20. dubna 2016

            Přehled dílů

            5288 přehratelných
            Události, komentáře - 16. prosince
            Stopáž62 minut

            16. prosince

            Poslední vysílání 16. 12. 2025 na ČT24
            Události, komentáře - 15. prosince
            Stopáž63 minut

            15. prosince

            Kondice Česka během střídání vlád — Prezident jmenoval vládu Andreje Babiše — Stane se Filip Turek ministrem?

            Poslední vysílání 15. 12. 2025 na ČT24
            Události, komentáře - 12. prosince
            Stopáž60 minut

            12. prosince

            Nejasnosti ohledně jednání v Paříži o Ukrajině — Násilí a vulgarismy ve slovenské národní radě — SOCDEM na sjezdu zvolí předsednictvo — Co dokáže asistenční pes

            Poslední vysílání 12. 12. 2025 na ČT24
            Události, komentáře - 11. prosince
            Stopáž63 minut

            11. prosince

            Andrej Babiš jednal v Bruselu — Resort životního prostředí v režii Motoristů — Pařížská dohoda o klimatu slaví 10 let

            Poslední vysílání 11. 12. 2025 na ČT24
            Události, komentáře - 10. prosince
            Stopáž61 minut

            10. prosince

            Andrej Babiš premiérem — Vztahy budocí vlády s prezidentem — Trumpova kritika Evropy — Život se spinální svalovou atrofií

            Poslední vysílání 10. 12. 2025 na ČT24
            Události, komentáře - 9. prosince
            Stopáž61 minut

            9. prosince

            Andrej Babiš jmenován premiérem

            Poslední vysílání 9. 12. 2025 na ČT24
            Události, komentáře - 8. prosince
            Stopáž62 minut

            8. prosince

            Poslední vysílání 8. 12. 2025 na ČT24
            Události, komentáře - 5. prosince
            Stopáž60 minut

            5. prosince

            Andrej Babiš oznámil, jak vyřeší střet zájmmů — První rok eurokomisaře Jozefa Sikely — V neděli se koná druhý adventní koncert ČT

            Poslední vysílání 5. 12. 2025 na ČT24
            Události, komentáře - 4. prosince
            Stopáž68 minut

            4. prosince

            Poslední vysílání 4. 12. 2025 na ČT24
            Události, komentáře - 3. prosince
            Stopáž61 minut

            3. prosince

            Jednání o míru na Ukrajině — Spor o rozpočet — Regulace novoročních ohňostrojů

            Poslední vysílání 3. 12. 2025 na ČT24