
18. dubna 2016
Část: Stalo se
Obsah dílu
Vládní spor o nemocenskou — Dluh ČSSD — Bezpečnost v ČR — Padne brazilská prezidentka?
Části dílu

Měla by se nemocenská proplácet od začátku neschopnosti? Povede to ke zneužívání systému? A není horší současná praxe, v které řada lidí k lékaři nejde a nemoc přechází? Politické téma pro místopředsedu Senátu Zdeňka Škromacha /ČSSD/ a členku sněmovního výboru pro sociální politiku Markétu Adamovou /TOP 09/.


Porušuje strana zákony? Je namístě její argumentace? A dává správný příklad jiným dlužníkům? Odpoví bývalý poslanec a expert na ústavní právo Zdeněk Jičínský /ČSSD/ a advokátka a exposlankyně Hana Marvanová.

Jak jsou čeští vojáci a policisté připravení na riziko teroristické hrozby? A dokáží naše tajné služby shromáždit relevantní informace o případných hrozbách? Zeptáme se bezpečnostního analytika Jana Schneidera.


Jak mimořádná situace teď v Brazílii nastala? Má ještě prezidentka Rousseffová šanci zvrátit ji? A nehrozí, že se země čtvrt roku před letní olympiádou propadne do chaosu? Téma pro geografa a publicistu Víta Štěpánka.

Přehled dílů

3. listopadu
Noví poslanci poprvé v práci

31. října
Programové prohlášení vznikající vlády — Ostrý humor v Česku

30. října
Setkání Trumpa se Si Ťin-pchingem — Ekonomika rostla rekordním tempem — Kolik stojí ukradené klenoty z Louvru

29. října
Shoda na koaliční smlouvě — Osobnosti oceněné 28. října — Nebudu nenávidět: film o lékaři z Gazy na festivalu Ji.hlava

27. října
Andrej Babiš má pověření jednat o vládě — Kam míří Česko — Zájem o zelenou elektřinu — Cena za reportáž o nelegální práci

24. října
Obrat v zahraniční politice — Rýsuje se program příští vlády — Vrah utekl dvakrát z léčebny — Říjnové počasí přeje houbám — Češka píská šampionát žen ve futsalu

23. října
První Trumpovy sankce vůči Rusku — Příští koalice jednala o životním prostředí — Večer hudby a vzpomínek na Danu Drábovou — Brífink premiéra po summitu lídrů zemí EU

22. října
O kolik zvýší náklady ETS2? — Jednání o míru na Ukrajině — Nesmrtelní dědci na cestách

21. října
Politická tahanice o návrh rozpočtu — Proč došlo k přestřelce o rozpočet? — Premiéra dokumentu „Ve službě horám“

20. října
Přiblíží jednání v Budapešti mír na Ukrajině? — Praha zakazuje sdílené koloběžky — Podezření na týrání zvířat na Jičínsku — Hrdinové ve stínu Uralu



