60 minut
Události, komentáře

3. března 2016

Obsah dílu

Kolik tras má Balkán? — Definitivní zavření Paskova? — Budoucnost Ukrajiny

Části dílu

01:24
Kolik tras má Balkán?
Kolik tras má Balkán?
    Balkánské státy hlásí první výsledky uzavření řecko-makedonské hranice pro migranty. Uprchlíci a převaděčské gangy teď podle všeho hledají cesty přes Albánské hory, po moři do Itálie a nebo přes Bulharsko. Na to už Sofie reagovala posilami na hranicích s Řeckem a zahájila společné cvičení bezpečnostních složek. Minulý týden totiž parlament povolil možné nasazení armády ke zvládnutí situace.
    Jak změnilo zavírání hranic na Balkáně situaci v jednotlivých zemích? Je to dlouhodobé řešení a je vůbec správné? A znamená to definitivní rezignaci na společnou evropskou politiku? Aktuální situaci v Makedonii na úvod popíše zahraniční redaktorka Českého rozhlasu Tea Parkanová. Ve studiu pak budeme diskutovat s europoslankyní Kateřinou Konečnou /KSČM/ a předsedou strany /Úsvit-BPI/ Miroslavem Lidinským a další pohled nabídne historik František Šístek.
    33:19
    Stalo se
    Stalo se
      36:58
      Definitivní zavření Paskova?
      Definitivní zavření Paskova?
        OKD má nové datum, kdy prodělečný důl zavře – provoz skončí do konce roku. O práci by kvůli tomu mohlo přijít asi 1300 lidí, firma to napsala v podnikovém týdeníku Horník. Odboráři, kteří jsou kvůli nejisté budoucnosti už týden ve stávkové pohotovosti, tvrdí, že oficiálně jim nikdo nic neřekl. Neví se ani to, jestli jde rozhodnutí na vrub starých nebo nových majitelů. Těžařskou firmu NWR, která vlastní OKD totiž od většinových vlastníků Zdeňka Bakaly a Petere Kadase minulý týden získala britská investiční skupina Ad Hoc Group.
        Co by teď mělo dělat vedení OKD a co stát? Jak dál naložit s těžbou uhlí v Česku? Otázky pro šéfa Svazu průmyslu a dopravy Jaroslava Hanáka se kterým probereme i další aktuální problémy ekonomiky - výstavbu silnic a železnic, výběr mýta nebo růst mezd.
        47:04
        Stalo se
        Stalo se
          49:06
          Budoucnost Ukrajiny
          Budoucnost Ukrajiny
            Ukončení střetů na Donbase a přípravu voleb v povstaleckých regionech si dali za cíl ministři zahraničí Francie, Německa, Ukrajiny a Ruska. Ve formátu takzvané normandské čtyřky jednali v Paříži. Podoba zákona o volbách byla dojednaná v loňských Minských dohodách, není ale jisté, jestli ho oslabený ukrajinský kabinet premiéra Jaceňuka prosadí. Donbas má s volbami dostat potvrzení rozsáhlé autonomie, teprve potom slíbila Moskva předat kontrolu nad hranicemi mezi Ruskem a Donbasem ukrajinským orgánům.
            Jak reálná je šance na mír v Ukrajině? Jak změněná po něm bude? A o co se teď hraje uvnitř země i za jejími hranicemi? Budeme se ptát polského filosofa Pawła Rojka.
            Přehrát celé video
            Události, komentáře - 4. března 2016
            Stopáž59 minut
            Další díl
            4. března 2016

            Přehled dílů

            5319 přehratelných
            Události, komentáře - 6. února
            Stopáž61 minut

            6. února

            Propojení politiky a sportu — Americká kauza, která otřásá světem — Únor bez alkoholu

            Poslední vysílání 6. 2. 2026 na ČT24
            Události, komentáře - 5. února
            Stopáž60 minut

            5. února

            Ekonomika roste — Ukrajinští uprchlíci a ekonomika — Pavel přijal oběti sexuálního zneužívání — Česko jako země turistických stezek

            Poslední vysílání 5. 2. 2026 na ČT24
            Události, komentáře - 4. února
            Stopáž60 minut

            4. února

            Prezident čeká na nové jméno ministra — Výstava o krizi na slovenské kulturní scéně — Ukrajina v mrazech: Rusko níčí energetiku — V Česku skončila těžba černého uhlí

            Poslední vysílání 4. 2. 2026 na ČT24
            Události, komentáře - 3. února
            Stopáž61 minut

            3. února

            Sněmovna o návrhu na vyslovení nedůvěry vládě — 100 let českoslovenštiny

            Poslední vysílání 3. 2. 2026 na ČT24
            Události, komentáře - 2. února
            Stopáž61 minut

            2. února

            Dozvuky demonstrace v centru Prahy — Plynu v českých zásobnících ubývá — Vyostřená politická atmosféra — Cena Ferdinanda Peroutky pro zpravodajku ČT

            Poslední vysílání 2. 2. 2026 na ČT24
            Události, komentáře - 30. ledna
            Stopáž63 minut

            30. ledna

            Blíží se další kolo vyjednávání o příměří — Turbulentní týden v české politice — Chystá se sjezd sudetských Němců v Brně — Cena Adama Černého pro redaktorku ČT

            Poslední vysílání 30. 1. 2026 na ČT24
            Události, komentáře - 29. ledna
            Stopáž58 minut

            29. ledna

            Vít Rakušan místopředsedou sněmovny? — Demokraté versus Donald Trump — Kauza Motol: bývalí manažeři opustili vazbu — Premiéra filmu o podnikatelském rodu Schichtů

            Poslední vysílání 29. 1. 2026 na ČT24
            Události, komentáře - 28. ledna
            Stopáž62 minut

            28. ledna

            Babiš: Vláda nechce zákopovou válku — Spory českých vlád a prezidentů

            Poslední vysílání 28. 1. 2026 na ČT24
            Události, komentáře - 27. ledna
            Stopáž61 minut

            27. ledna

            Krize politiky: Pavel vs. Macinka

            Poslední vysílání 27. 1. 2026 na ČT24
            Události, komentáře - 26. ledna
            Stopáž61 minut

            26. ledna

            Vláda schválila rozpočet se schodkem 310 miliard — Odložená schůzka k zahraniční politice — 20 let od vraždy Františka Mrázka

            Poslední vysílání 26. 1. 2026 na ČT24