18 minut

29. února 2016

Část: Sport, hazard a peníze

Obsah dílu

Uprchlický kotel na Balkáně — Další ostrá slova v koalici — Hodnocení kontrolních hlášení — Sport, hazard a peníze — Moderní informační válka: zkušenost z Ukrajiny

Části dílu

01:23
Uprchlický kotel na Balkáně
Uprchlický kotel na Balkáně
    Špunt na uprchlickou vlnu na Balkáně povoluje – několik stovek migrantů na makedonsko-řecké hranici dnes vzalo útokem plot, který obě země odděluje. Makedonská policie je pak rozehnala slzným plynem. Athény se snaží masu běženců na svém území rozředit. Ve spolupráci s unijní agenturou Frontex začaly po stovkách vracet do Turecka přistěhovalce, kteří se do země dostali bez povolení a pochází z takzvaně bezpečných zemí. Řecký tisk ale mezitím výrazně zvýšil odhady počtu uprchlíků, kteří teď zemí procházejí. Má jich být přes 100 000 – čtyřikrát víc oproti dřívějším předpokladům.
    Jak dlouho udrží země na Balkáně uzavřené hranice? Můžou se současnou politikou obstát i v letních měsících, kdy se čeká nápor migrantů mnohonásobně větší? Rozhýbalo se konečně Řecko a Frontex? Probereme s Janem Bartoškem /KDU-ČSL/, místopředsedou strany i Poslanecké sněmovny.
    07:20
    Další ostrá slova v koalici
    Další ostrá slova v koalici
      15:23
      Hodnocení kontrolních hlášení
      Hodnocení kontrolních hlášení
        Finanční úřady dostaly první várku kontrolních hlášení – formuláře ale poslalo jen 85 % z celkem 290 000 plátců daně. U zbylých teď bude úředníci zkoumat, jestli hlášení měli poslat, nebo ne. Trvat to bude minimálně měsíc. Pokuty jim zatím nehrozí – stejně jako těm, kteří dokumenty poslali s chybami. Úřady je totiž budou promíjet a čekat na novelu zákona, která má sankce upravit. Ministr financí Babiš si pochvaluje, že se celý systém rozběhl hladce a ročně prý zabrání daňovým únikům nejmíň za 10 miliard korun. Podle opozice ale hladký start vypadá jinak a dosavadní výsledky naopak ukazují, že ministerstvo při zavádění systému neodvedlo dobrou práci.
        Je systém kontrolních hlášení dobrý a potřebný? Dalo se na jeho spuštění připravit lépe? Přinese slibovaných 10 miliard navíc do rozpočtu, nebo jen ztíží práci živnostníkům? Téma pro ministra financí Andreje Babiše /ANO/ a Petra Fialu, předsedu /ODS/.
        28:48
        Stalo se
        Stalo se
          34:53
          Sport, hazard a peníze
          Sport, hazard a peníze
            Sněmovna se chystá na druhé čtení zákonů o hazardu – ty ho mají od příštího roku nově regulovat a zdanit. Vláda navrhuje tři sazby: 25, 30 a 35 procent. Problematikou se zabývala i koaliční rada – sama však nemá jednotný názor. Ten naopak mají sportovci. Nelíbí se jim zase návrh loterijního zákona – konkrétně to, že by jim odvody z loterií přerozdělovalo Ministerstvo školství. Český olympijský výbor tvrdí, že pak budou v ohrožení dlouhodobé projekty, které mají zlepšit podmínky pro trenéry mládeže. V čele s úspěšnými olympioniky sepsali výzvu politikům, aby zákon změnili.
            Proč vláda nechce, aby si peníze rozdělovali sami sportovci? A hrozí jim, že jich dostanou méně? Další téma pro ministra financí Andreje Babiše /ANO/, předsedu Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala, a krasobruslaře Tomáše Vernera.
            52:27
            Moderní informační válka: zkušenost z Ukrajiny
            Moderní informační válka: zkušenost z Ukrajiny
              Na Ukrajině se sice ze zbraní střílí méně než před rokem, informační válka, která celý konflikt od začátku provází, ale nezmírňuje. Média dnes a denně zaplavují éter dezinformacemi, které mají upravit realitu a poškodit protistranu. Propaganda z bojišť nemizí, má jenom jiné a daleko sofistikovanější prostředky. Dnes o nich debatovali mezinárodní odborníci i politici na konferenci v Praze.
              Je dnešní propaganda účinnější než dřív? Dělá se jinak, nebo jenom s jinou technikou? Jak ji poznat a jak bojovat proti ní? Probereme s účastníkem konference, ukrajinským profesorem žurnalistiky Jehvenem Fedčenkem.
              Přehrát celé video
              Události, komentáře - 1. března 2016
              Stopáž58 minut
              Další díl
              1. března 2016

              Přehled dílů

              5243 přehratelných
              Události, komentáře - 10. října
              Stopáž61 minut

              10. října

              Dohoda o rozdělení resortů v budoucí vládě — Nobelova cena míru pro Machadovou

              Poslední vysílání 10. 10. 2025 na ČT24
              Události, komentáře - 9. října
              Stopáž61 minut

              9. října

              Babiš: v rozpočtu chybí až 60 miliard — Spory kvůli návratu rozpočtu — Mírný optimismus ohledně míry v Gaze — Rýsuje se nová vláda Andreje Babiše

              Poslední vysílání 9. 10. 2025 na ČT24
              Události, komentáře - 8. října
              Stopáž62 minut

              8. října

              Financování státu. Drama, nebo umělý problém? — Green Deal jako potřebný impulz? — Vznikající i končící vlády vedou spor o státní rozpočet — Platová politika

              Poslední vysílání 8. 10. 2025 na ČT24
              Události, komentáře - 7. října
              Stopáž61 minut

              7. října

              Požadavky na ministerské posty — Dění v politice po volbách — Petr Fiala skončí v čele ODS — Fungování nové sněmovny

              Poslední vysílání 7. 10. 2025 na ČT24
              Události, komentáře - 6. října
              Stopáž66 minut

              6. října

              Návštěvy v centrále ANO — Zemřela Dana Drábová — Zákulisí koaličních schůzek

              Poslední vysílání 6. 10. 2025 na ČT24
              Události, komentáře - 4. října
              Stopáž61 minut

              4. října

              Výsledek sněmovních voleb 2025

              Poslední vysílání 4. 10. 2025 na ČT24
              Události, komentáře - 3. října
              Stopáž62 minut

              3. října

              Parlamentní volby 2025

              Poslední vysílání 3. 10. 2025 na ČT24
              Události, komentáře - 2. října
              Stopáž62 minut

              2. října

              Den voleb — Dva lidé zemřeli při útoku teroristů na synagogu v Manchesteru — Hamás zřejmě odmítne mírový plán — Země EU ladily v Kodani obrannou politiku — Ředitel pražské zoo skončil kvůli kritice

              Poslední vysílání 2. 10. 2025 na ČT24
              Události, komentáře - 1. října
              Stopáž61 minut

              1. října

              V jakém stavu je ekonomika — Zemřela Jane Goodallová — Summit v Kodani o obraně EU — Krátce — Cena A. Lustiga pro biochemika Konvalinku

              Poslední vysílání 1. 10. 2025 na ČT24
              Události, komentáře - 30. září
              Stopáž61 minut

              30. září

              Jak zajistit obranu země — Rezignace ředitele ZOO Miroslava Bobka — Návrh rozpočtu míří do sněmovny — Stěhování od Martina: nevšední projekt

              Poslední vysílání 30. 9. 2025 na ČT24