60 minut

29. února 2016

Obsah dílu

Uprchlický kotel na Balkáně — Další ostrá slova v koalici — Hodnocení kontrolních hlášení — Sport, hazard a peníze — Moderní informační válka: zkušenost z Ukrajiny

Části dílu

01:23
Uprchlický kotel na Balkáně
Uprchlický kotel na Balkáně
    Špunt na uprchlickou vlnu na Balkáně povoluje – několik stovek migrantů na makedonsko-řecké hranici dnes vzalo útokem plot, který obě země odděluje. Makedonská policie je pak rozehnala slzným plynem. Athény se snaží masu běženců na svém území rozředit. Ve spolupráci s unijní agenturou Frontex začaly po stovkách vracet do Turecka přistěhovalce, kteří se do země dostali bez povolení a pochází z takzvaně bezpečných zemí. Řecký tisk ale mezitím výrazně zvýšil odhady počtu uprchlíků, kteří teď zemí procházejí. Má jich být přes 100 000 – čtyřikrát víc oproti dřívějším předpokladům.
    Jak dlouho udrží země na Balkáně uzavřené hranice? Můžou se současnou politikou obstát i v letních měsících, kdy se čeká nápor migrantů mnohonásobně větší? Rozhýbalo se konečně Řecko a Frontex? Probereme s Janem Bartoškem /KDU-ČSL/, místopředsedou strany i Poslanecké sněmovny.
    07:20
    Další ostrá slova v koalici
    Další ostrá slova v koalici
      15:23
      Hodnocení kontrolních hlášení
      Hodnocení kontrolních hlášení
        Finanční úřady dostaly první várku kontrolních hlášení – formuláře ale poslalo jen 85 % z celkem 290 000 plátců daně. U zbylých teď bude úředníci zkoumat, jestli hlášení měli poslat, nebo ne. Trvat to bude minimálně měsíc. Pokuty jim zatím nehrozí – stejně jako těm, kteří dokumenty poslali s chybami. Úřady je totiž budou promíjet a čekat na novelu zákona, která má sankce upravit. Ministr financí Babiš si pochvaluje, že se celý systém rozběhl hladce a ročně prý zabrání daňovým únikům nejmíň za 10 miliard korun. Podle opozice ale hladký start vypadá jinak a dosavadní výsledky naopak ukazují, že ministerstvo při zavádění systému neodvedlo dobrou práci.
        Je systém kontrolních hlášení dobrý a potřebný? Dalo se na jeho spuštění připravit lépe? Přinese slibovaných 10 miliard navíc do rozpočtu, nebo jen ztíží práci živnostníkům? Téma pro ministra financí Andreje Babiše /ANO/ a Petra Fialu, předsedu /ODS/.
        28:48
        Stalo se
        Stalo se
          34:53
          Sport, hazard a peníze
          Sport, hazard a peníze
            Sněmovna se chystá na druhé čtení zákonů o hazardu – ty ho mají od příštího roku nově regulovat a zdanit. Vláda navrhuje tři sazby: 25, 30 a 35 procent. Problematikou se zabývala i koaliční rada – sama však nemá jednotný názor. Ten naopak mají sportovci. Nelíbí se jim zase návrh loterijního zákona – konkrétně to, že by jim odvody z loterií přerozdělovalo Ministerstvo školství. Český olympijský výbor tvrdí, že pak budou v ohrožení dlouhodobé projekty, které mají zlepšit podmínky pro trenéry mládeže. V čele s úspěšnými olympioniky sepsali výzvu politikům, aby zákon změnili.
            Proč vláda nechce, aby si peníze rozdělovali sami sportovci? A hrozí jim, že jich dostanou méně? Další téma pro ministra financí Andreje Babiše /ANO/, předsedu Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala, a krasobruslaře Tomáše Vernera.
            52:27
            Moderní informační válka: zkušenost z Ukrajiny
            Moderní informační válka: zkušenost z Ukrajiny
              Na Ukrajině se sice ze zbraní střílí méně než před rokem, informační válka, která celý konflikt od začátku provází, ale nezmírňuje. Média dnes a denně zaplavují éter dezinformacemi, které mají upravit realitu a poškodit protistranu. Propaganda z bojišť nemizí, má jenom jiné a daleko sofistikovanější prostředky. Dnes o nich debatovali mezinárodní odborníci i politici na konferenci v Praze.
              Je dnešní propaganda účinnější než dřív? Dělá se jinak, nebo jenom s jinou technikou? Jak ji poznat a jak bojovat proti ní? Probereme s účastníkem konference, ukrajinským profesorem žurnalistiky Jehvenem Fedčenkem.
              Přehrát celé video
              Události, komentáře - 1. března 2016
              Stopáž58 minut
              Další díl
              1. března 2016

              Přehled dílů

              5159 přehratelných
              Události, komentáře - 16. června
              Stopáž62 minut

              16. června

              Nepokoje pod hvězdami a pruhy — Zákaz sociálních sítí pro děti pod 15 let — Mezi dějinami a člověkem

              Poslední vysílání 16. 6. 2025 na ČT24
              Události, komentáře - 13. června
              Stopáž61 minut

              13. června

              Odpověď Íránu na útok Izraele

              Poslední vysílání 13. 6. 2025 na ČT24
              Události, komentáře - 12. června
              Stopáž63 minut

              12. června

              Opozice chce hlasovat o nedůvěře vládě — Výsledky mezinárodní konference GLOBSEC — Tragická letecká nehoda v Indii — Útěk pumy: den na svobodě

              Poslední vysílání 12. 6. 2025 na ČT24
              Události, komentáře - 11. června
              Stopáž63 minut

              11. června

              Vláda navýšila pracovní kvóty pro cizince — Co musí snášet političky v Česku? — Rusko a Ukrajina si vyměnily zajatce a padlé — Šampionka v hodu nožem a sekerou

              Poslední vysílání 11. 6. 2025 na ČT24
              Události, komentáře - 10. června
              Stopáž69 minut

              10. června

              Eva Decroix novou ministryní spravedlnosti — Lipavský: Rusku musíme ukázat, že hranice platí — STAN a ODS jednají o budoucnosti koalice — Střelba ve Štýrském Hradci si vyžádala 10 obětí — 83 let od vyhlazení Lidic

              Poslední vysílání 10. 6. 2025 na ČT24
              Události, komentáře - 9. června
              Stopáž63 minut

              9. června

              Pavel Blažek končí, zítra ho nahradí Eva Decroix — Masivní protesty v Los Angeles — Kritická situace v Pásmu Gazy — Vladimír Smutný, 13. 7. 1942 - 7. 6. 2025

              Poslední vysílání 9. 6. 2025 na ČT24
              Události, komentáře - 6. června
              Stopáž62 minut

              6. června

              Je Česko připraveno dávat 5 % HDP na obranu? — Vládní krize kvůli kauze s bitcoiny — Roztržka D. Trumpa s E. Muskem — Oran Elfasi - oběť útoku Hamásu s českými kořeny

              Poslední vysílání 6. 6. 2025 na ČT24
              Události, komentáře - 5. června
              Stopáž63 minut

              5. června

              Mimořádná schůze kvůli kauze bitcoin — Opakované varování NÚKIB a tajných služeb — Zvon svobody dorazil do Prahy

              Poslední vysílání 5. 6. 2025 na ČT24
              Události, komentáře - 4. června
              Stopáž79 minut

              4. června

              Podepsána smlouva o dostavbě Dukovan — Bitcoinová kauza mění politiku — Brífink po zasedání Bezpečnostní rady státu — Pavel Blažek v pondělí končí jako ministr

              Poslední vysílání 4. 6. 2025 na ČT24
              Události, komentáře - 3. června
              Stopáž66 minut

              3. června

              Bílá místa bitcoinové kauzy — Luční bouda vs. Správa KRNAP — Na ostří nože se zpěvačkou Duou Lipou

              Poslední vysílání 3. 6. 2025 na ČT24

              Události, komentáře na sociálních sítích

              Napište nám