20 minut

12. února 2016

Část: Stropnický obranu povede dál

Obsah dílu

Stropnický obranu povede dál — Bezpečnostní konference v Německu — Setkání hlav církví v Havaně

Části dílu

01:22
Stropnický obranu povede dál
Stropnický obranu povede dál
    Martin Stropnický zůstává ministrem obrany – i po jednání předsedů stran vládní koalice. Podle premiéra Sobotky sice chyboval, když řekl v kauze unesených Čechů v Libanonu víc, než by měl, ale na odvolání to není. I Andrej Babiš se svého spolustraníka zastal. Nejkritičtější tak zůstal lidovecký šéf Pavel Bělobrádek.
    Co si o komentáři ministra obrany myslí zástupci Poslanecké sněmovny, která dnes celou kauzu neveřejně probírala, se zeptáme předsedy výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Benešíka /KDU-ČSL/, místopředsedy výboru pro obranu Bohuslava Chalupy /ANO/ a poslance Zdeňka Ondráčka /KSČM/. Další komentář přidá i bývalý ředitel Vojenské zpravodajské služby a někdejší velvyslanec ČR v Afghánistánu Petr Pelz.
    Politiků se pak budeme se ptát i na souvislosti dnešní sněmovní debaty o migraci. Lidovci, ČSSD a opoziční TOP 09 totiž chtěli, aby dolní komora znovu odmítla povinné přerozdělování uprchlíků mezi unijní země.
    21:52
    Stalo se
    Stalo se
      24:20
      Bezpečnostní konference v Německu
      Bezpečnostní konference v Německu
        V Mnichově začal 52. ročník konference o bezpečnosti – za přísných bezpečnostních opatření. Do bavorské metropole se sjelo přes 20 šéfů států a vlád a trojnásobek ministrů obrany a zahraničí. Česko tam vyslalo šéfa diplomacie Lubomíra Zaorálka. Horkých témat k probrání mají státníci hned několik – předně válku v Sýrii, boj s Islámským státem a s tím spojené hrozby terorismu a také konflikt na Ukrajině.
        Jak (ne) bezpečný je dnešní svět a o jakých dalších věcech se bude v Mnichově mluvit? Další téma pro trojici poslanců a také generála Františka Mičánka z Univerzity obrany.
        52:36
        Stalo se
        Stalo se
          54:44
          Setkání hlav církví v Havaně
          Setkání hlav církví v Havaně
            Křesťané prožívají mimořádnou událost – mluví se o ní jako o schůzce tisíciletí. Papež František se sešel s patriarchou ruské pravoslavné církve Kirillem. Na setkání letěli oba přes půl světa až do kubánské Havany, kterou vybrali jako neutrální půdu. Jde o první společné setkání od tzv. velkého schizmatu, církevního rozkolu z 11. století. Obě hlavy církví spolu ale probíraly hlavně problémy současnosti – pronásledování křesťanů na Blízkém východě nebo ukrajinskou krizi.
            Proč se obě křesťanské církve dostaly do sporů, co všechno je rozděluje a co dnešní schůzka mění probereme s dramaturgem náboženské tvorby v ČT Martinem Horálkem.
            Přehrát celé video
            Události, komentáře - 15. února 2016
            Stopáž59 minut
            Další díl
            15. února 2016

            Přehled dílů

            5158 přehratelných
            Události, komentáře - 13. června
            Stopáž61 minut

            13. června

            Odpověď Íránu na útok Izraele

            Poslední vysílání 13. 6. 2025 na ČT24
            Události, komentáře - 12. června
            Stopáž63 minut

            12. června

            Opozice chce hlasovat o nedůvěře vládě — Výsledky mezinárodní konference GLOBSEC — Tragická letecká nehoda v Indii — Útěk pumy: den na svobodě

            Poslední vysílání 12. 6. 2025 na ČT24
            Události, komentáře - 11. června
            Stopáž63 minut

            11. června

            Vláda navýšila pracovní kvóty pro cizince — Co musí snášet političky v Česku? — Rusko a Ukrajina si vyměnily zajatce a padlé — Šampionka v hodu nožem a sekerou

            Poslední vysílání 11. 6. 2025 na ČT24
            Události, komentáře - 10. června
            Stopáž69 minut

            10. června

            Eva Decroix novou ministryní spravedlnosti — Lipavský: Rusku musíme ukázat, že hranice platí — STAN a ODS jednají o budoucnosti koalice — Střelba ve Štýrském Hradci si vyžádala 10 obětí — 83 let od vyhlazení Lidic

            Poslední vysílání 10. 6. 2025 na ČT24
            Události, komentáře - 9. června
            Stopáž63 minut

            9. června

            Pavel Blažek končí, zítra ho nahradí Eva Decroix — Masivní protesty v Los Angeles — Kritická situace v Pásmu Gazy — Vladimír Smutný, 13. 7. 1942 - 7. 6. 2025

            Poslední vysílání 9. 6. 2025 na ČT24
            Události, komentáře - 6. června
            Stopáž62 minut

            6. června

            Je Česko připraveno dávat 5 % HDP na obranu? — Vládní krize kvůli kauze s bitcoiny — Roztržka D. Trumpa s E. Muskem — Oran Elfasi - oběť útoku Hamásu s českými kořeny

            Poslední vysílání 6. 6. 2025 na ČT24
            Události, komentáře - 5. června
            Stopáž63 minut

            5. června

            Mimořádná schůze kvůli kauze bitcoin — Opakované varování NÚKIB a tajných služeb — Zvon svobody dorazil do Prahy

            Poslední vysílání 5. 6. 2025 na ČT24
            Události, komentáře - 4. června
            Stopáž79 minut

            4. června

            Podepsána smlouva o dostavbě Dukovan — Bitcoinová kauza mění politiku — Brífink po zasedání Bezpečnostní rady státu — Pavel Blažek v pondělí končí jako ministr

            Poslední vysílání 4. 6. 2025 na ČT24
            Události, komentáře - 3. června
            Stopáž66 minut

            3. června

            Bílá místa bitcoinové kauzy — Luční bouda vs. Správa KRNAP — Na ostří nože se zpěvačkou Duou Lipou

            Poslední vysílání 3. 6. 2025 na ČT24
            Události, komentáře - 2. června
            Stopáž61 minut

            2. června

            Vývoj po retignaci ministra Blažka — Polským prezidentem bude Nawrocki — Postřehy ze severu Ukrajiny

            Poslední vysílání 2. 6. 2025 na ČT24

            Události, komentáře na sociálních sítích

            Napište nám