Témata: Auta: rekordní tržby i skandál; Evropská migrační tíseň; Vojenské přehmaty; Mynář bez prověrky kvůli utajené nehodě; Rozuzlení kauzy Peroutka?; Východní Ukrajina týden bez výstřelu; Putin vs. občanská společnost. Moderuje: Daniel Takáč.

Obsah dílu

Přehrát vše

Stav české ekonomiky

Jak je na tom aktuálně čeká ekonomika? A jak ovlivní český automobilový průmysl skandál Volkswagenu? Zeptáme se ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka /ČSSD/.


Evropská migrační tíseň

Jednotný názor na další kroky v uprchlické krizi zní od českého prezidenta i vlády. Ministr vnitra má na zítřejším jednání s unijními kolegy odmítnout trvalý systém rozdělování běženců mezi jednotlivé evropské země. Pokud nové kvóty přesto projdou, má se Česko podle Miloše Zemana bránit žalobou. A s tím už souhlasí i někteří členové kabinetu. Hosty budou europoslanec Jaromír Štětina /nestr./ a předseda senátního výboru pro záležitosti EU Václav Hampl /nestr./.


Vojenské přehmaty

Lékaři bez hranic požadují sestavení nezávislé mezinárodní komise, která by vyšetřila sobotní útok na nemocnici v afghánském Kunduzu. Teprve pak by se rozhodli, zda vznést obvinění u soudu. Incident totiž považují za válečný zločin. Nejde přitom ani zdaleka o první vojenský přehmat. Téma pro vojenského a bezpečnostního analytika, publicistu Lukáše Visingra.


Mynářův rozklad

Důvodů, proč prezidentův kancléř Vratislav Mynář nedostal prověrku na stupeň přísně tajné, je podle zjištění České televize hned několik. Mezi nimi i zatajený soud kvůli nehodě v opilosti. Mynář dnes podal k Národnímu bezpečnostnímu úřadu rozklad. Víc řekne redaktor ČT Jiří Hynek.


Kauza Peroutka

Prezident Zeman včera naznačil, že cenzurovaný článek v Přítomnosti z roku 1938 může být stopou k zatím nenalezenému Peroutkově výroku o tom, že Hitler je gentleman. Jenže dnes literární historici tuto verzi našli a zveřejnili – a slovo gentleman tam není. Probereme s vědeckým pracovníkem Ústavu pro českou literaturu Petrem Píšou.


Ukrajina týden bez výstřelu

Na východní Ukrajině pokračuje stahování zbraní z frontové linie. Proces, který dohodli státníci takzvané normandské skupiny minulý týden v Paříži, má trvat celkem jednačtyřicet dnů. A zdá se, že opatření opravdu fungují. Podle ukrajinského prezidenta Petra Porošenka nepadl na frontě po celý týden jediný výstřel. Hosty budou ukrajinská opoziční politička, protiválečná aktivistka Viktoria Šilova a ředitel Fondu Borise Jelcina Alexandr Drozdov.


Řekli v Událostech, komentářích

Jaromír Štětina /nestr./, europoslanec, k uprchlické krizi

„Především tu jsou ty ruské údery v Sýrii, které se určitě o mnoho set tisíc uprchlíků zaslouží.“


Řekli v Událostech, komentářích

Václav Hampl /nestr./, předseda senátního výboru pro záležitosti EU, k uprchlické krizi

„Souhlasím s tím, že ty ruské zásahy budou mít vliv na počet uprchlíků. Je zajímavé, že jsou zatím cílené na ty oblasti, odkud pochází nejvíc uprchlíků.“


Stopáž56 minut
Rok výroby 2015
 P ST
ŽánrMagazín