20 minut

3. září 2015

Část: Uprchlická krize

Obsah dílu

Začíná století Číny? — Spory v pražské koalici — Uprchlická krize

Části dílu

00:09
Začíná století Číny?
Začíná století Číny?
    Peking uspořádal představení, které mělo ohromit celý svět. Na vojenské přehlídce k výročí konce druhé světové války komunistická Čína ukázala své nejmodernější zbraně. Z evropských prezidentů se zúčastnil jediný Miloš Zeman – a to ve společnosti Vladimira Putina, vládců středoasijských a afrických diktatur, představitelů Srbska, Kuby nebo Egypta. Byly oslavy v Číně jen vzpomínkovou akcí, nebo stojíme na počátku čínského století? A jaký by byl svět dominovaný Pekingem? Téma pro komentátora Českého rozhlasu Plus Libora Dvořáka a vojenského analytika Jaroslava Štefce.
    17:56
    Spory v pražské koalici
    Spory v pražské koalici
      Ani dnešní jednání pražské koalice kvůli sporu o náměstka Stropnického žádný výsledek nepřineslo. Sociální demokraté a hnutí ANO dál požadují jeho výměnu. Trojkoalice za ním stojí – a zároveň chce, aby mu byly vráceny odebrané kompetence. O dění na pražském magistrátu budou diskutovat náměstek primátorky hl. m. Prahy Petr Dolínek /ČSSD/, radní hl. m. Prahy za Trojkoalici Jan Wolf /KDU-ČSL/ a předseda zastupitelského klubu pražských Pirátů Jakub Michálek /Piráti/.
      36:36
      Stalo se
      Stalo se
        38:54
        Uprchlická krize
        Uprchlická krize
          Napjatá situace v Budapešti se vyhrotila. Stovky běženců se po dvou dnech dostaly do vlaků, které je ale místo na Západ odvezly k záchytnému táboru. Když se to lidé dozvěděli, začali z vagonů vyskakovat. A maďarský premiér Orbán po schůzce s evropskými představiteli oznámil, že od půlky září bude jižní hranice země pro uprchlíky neprostupná. Do Budapešti se spojíme se zpravodajem Davidem Miřejovským. O bezpečnosti v Evropě a hrozbách radikálního islámu budeme mluvit s psychologem a expertem na práci se zradikalizovanými muslimy Haraldem Weilnböckem a bývalým zástupcem poradce pro národní bezpečnost USA Davidem Aaronem.
          Přehrát celé video
          Události, komentáře - 4. září 2015
          Stopáž59 minut
          Další díl
          4. září 2015

          Přehled dílů

          5304 přehratelných
          Události, komentáře - 16. ledna
          Stopáž63 minut

          16. ledna

          Sněmovna stojí za jmenováním Turka do vlády — Česko má vládu s důvěrou — 57 let od tragické oběti Jana Palacha

          Poslední vysílání 16. 1. 2026 na ČT24
          Události, komentáře - 15. ledna
          Stopáž85 minut

          15. ledna

          Vláda Andreje Babiše získala důvěru sněmovny

          Poslední vysílání 15. 1. 2026 na ČT24
          Události, komentáře - 14. ledna
          Stopáž61 minut

          14. ledna

          Poslanci jednají o důvěře vládě

          Poslední vysílání 14. 1. 2026 na ČT24
          Události, komentáře - 13. ledna
          Stopáž60 minut

          13. ledna

          Sněmovna jedná o důvěře vládě Andreje Babiše — Na Pustevnách vznikají díla z ledu

          Poslední vysílání 13. 1. 2026 na ČT24
          Události, komentáře - 12. ledna
          Stopáž60 minut

          12. ledna

          Filip Turek vládním zmocněncem — Česko v rozpočtovém provizoriu — Zítra začnou poslanci jednat o důvěře vládě

          Poslední vysílání 12. 1. 2026 na ČT24
          Události, komentáře - 9. ledna
          Stopáž60 minut

          9. ledna

          Cesta ministra zahraničí Macinky na Ukrajinu — Írán: bod varu — Sněhová bouře v Evropě

          Poslední vysílání 9. 1. 2026 na ČT24
          Události, komentáře - 8. ledna
          Stopáž60 minut

          8. ledna

          Maicnka zpochybnil nestrannost ústavních soudců — Babišova vláda obnovuje vztahy s Ficovou — Protirežimní protesty v Íránu — Premiéra filmu „Má země v nedohlednu“

          Poslední vysílání 8. 1. 2026 na ČT24
          Události, komentáře - 7. ledna
          Stopáž60 minut

          7. ledna

          Nominace Filipa Turka na post ministra — Spor Hradu s premiérem o ministra ŽP — Projekt „Nenechám se nachytat“

          Poslední vysílání 7. 1. 2026 na ČT24
          Události, komentáře - 6. ledna
          Stopáž60 minut

          6. ledna

          Stanjura: reálný schodek rozpočtu je 250 mld. Kč — Jednání koalice ochotných ve Francii — Tříkrálová sbírka 2026

          Poslední vysílání 6. 1. 2026 na ČT24
          Události, komentáře - 5. ledna
          Stopáž62 minut

          5. ledna

          Vláda schválila své programové prohlášení — Venezuelský prezident před sousedm v USA — Tragédie ve švýcarském středisku Crans-Montana — Hokejová dvacítka postoupila do finále MS

          Poslední vysílání 5. 1. 2026 na ČT24