Témata: Boj o rozpočet 2016; Turci proti Kurdům, nebo Islámskému státu?; Česká města jako ráj pro cyklisty?; Moderuje: Lukáš Dolanský

Obsah dílu

Přehrát vše

Boj o rozpočet 2016

Vláda představila zástupcům podnikatelů a odborů návrh státního rozpočtu na příští rok. Zaměstnavatelé plán ministra financí podporují, chtějí mít ale přehled o útratách státu za externí služby. Naopak odbory považují návrh za restriktivní, schodek by podle nich mohl být i vyšší než sedmdesát miliard. S ministry chtějí ještě probrat navýšení platů státních zaměstnanců. O rozpočtu na příští rok budou diskutovat předseda ČMKOS Josef Středula, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar a ekonomický expert ODS Jan Skopeček.


Turci proti Kurdům, nebo Islámskému státu?

Na Blízkém východě pokračuje napětí kvůli tureckým náletům. Turecko kromě útoků na takzvaný Islámský stát cílí i na pozice Kurdů v Iráku a zřejmě také v Sýrii, kde jejich bojovníci islamistům často jako jediní úspěšně čelí. Zítra se situací v regionu bude zabývat Severoatlantická aliance na mimořádném zasedání. Téma pro bývalého náčelníka Generálního štábu AČR, generála v záloze Jiřího Šedivého a redaktora ČT Pavla Novotného.


Česká města jako ráj pro cyklisty?

Ministerstvo dopravy chystá zásadní novinky pro cyklisty – mezi nimi hlavně vymezení takzvaných cyklistických ulic. V nich by auta mohla jezdit maximálně dvacetikilometrovou rychlostí a lidé na kole by měli přednost. Jsou česká města připravena na nápor cyklistů? A hrozí, že se na úkor kol zpomalí ostatní doprava? Hosty budou 1. náměstek ministra a státní tajemník Ministerstva dopravy Tomáš Čoček, Vratislav Filler z iniciativy Auto*mat a vedoucí oddělení rozvoje dopravy Magistrátu hlavního města Prahy Jaroslav Mach.


Řekli v Událostech, komentářích

Josef Středula, předseda, ČMKOS, o tom, proč se podle něj v ČR nedaří vybírat daně

"Svaz dovozců automobilů vydal včera zprávu, že do ČR bylo z vnějšku převezeno 29 vozů Ferarri. Z čehož 29 jsou firemní vozy. (…) Takovýto náklad naprosto zkreslí výsledky hospodaření jakékoliv firmy."


Řekli v Událostech, komentářích

Jan Skopeček /ODS/, ekonomický expert strany o tom, proč se podle něj v ČR nedaří vybírat daně

"Je to podle mého názoru nešťastnou personální politikou na ministerstvu financí a finanční správě. (…) Říká se leccos o tom, že se jednotliví pracovníci na finanční správě musejí točit (…) a mám pocit, že to mohlo vést k tomu, že ten daňový výběr není takový."


Stopáž56 minut
Rok výroby 2015
 P ST
ŽánrMagazín