Témata: Slovenský premiér Fico v Moskvě; Ruský dokument o invazi do ČSSR; Hledání nového ministra školství; Útok na afghánské pracovníky Člověka v tísni; Šéf FIFA Blatter rezignuje. Moderují Lukáš Dolanský a David Borek

Obsah dílu

Přehrát vše

Fico v Moskvě

Sankce Evropské unie namířené proti Rusku nemají podle slovenského premiéra Roberta Fica žádný význam. Prohlásil to v Moskvě po jednání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a premiérem Dmitrijem Medvěděvem. Že by Slovensko sankční politiku nedodrželo, ale odmítá. Vztahy mezi Evropskou unií a Ruskem jsou teď přitom ještě napjatější kvůli černé listině evropských politických a vojenských činitelů. Snaží se Moskva rozdělit Evropskou unii? Vyhovuje jí proto návštěva slovenského premiéra? A jakou roli v tom všem hraje dokument o událostech ze srpna 1968? Do Bratislavy se spojíme s šéfredaktorem Denniku N Matúšem Kostolným. Z Moskvy se přihlásí zpravodaj ČT Miroslav Karas. A ve studiu bude šéfredaktorka týdeníku Pražský telegraf Natalia Sudliankova.


Hledání nového ministra

Jméno nového ministra školství chce premiér Sobotka oznámit v pátek. Dnes jednal s dvěma možnými kandidáty – Stanislavem Štechem a Kateřinou Valachovou. Ať už končícího Marcela Chládka nahradí kdokoliv, čeká ho řada úkolů. Co přesně teď školství nejvíc potřebuje? Téma pro senátora, bývalého rektora Univerzity Karlovy Václava Hampla /nestr. za KDU-ČSL/.


Útok na Člověka v tísni v Afghánistánu

Neznámí ozbrojenci zabili na severu Afghánistánu devět tamních zaměstnanců Člověka v tísni. Organizace kvůli tomu pozastavuje práce ve všech oblastech země a podniká také kroky k posílení bezpečnosti svých pracovníků. Podle místních policistů stojí za útokem hnutí Taliban. Hostem bude ředitel humanitární a rozvojové sekce společnosti Člověk v tísni Jan Mrkvička.


Blatter končí

Sepp Blatter nečekaně – jen pár dnů po svém znovuzvolení do čela Mezinárodní fotbalové federace – oznámil rezignaci na svůj post. Prohlásil, že bojoval za změnu, ale sám to nedokáže. Necítí prý podporu od všech kolegů. Probereme se zástupcem šéfredaktora Deníku Sport Štěpánem Filípkem.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2015
 P ST
ŽánrMagazín