Témata: Koaliční roztržka po volebním sněmu ANO; Rusko před 25 lety a dnes; Očkování dětí – pro a proti. Moderuje David Borek

Obsah dílu

Přehrát vše

ANO po sněmu a koaliční roztržka

Žádná změna koaliční smlouvy nebude. Prohlásil to premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka v reakci na víkendový sněm ANO. Podle něj se hnutí chová jako opozice. Od Andreje Babiše i některých delegátů zazněla vůči sociální demokracii ostrá slova kritiky. Jaké jsou teď vztahy v koalici? Obchodovalo se na sněmu ANO s podporou, jak říká poslanec Pilný? A jak by to šlo dohromady se slogany o nové čisté politice? Hosty budou předseda poslaneckého klubu, 1. místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek, předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jiří Mihola a místopředsedkyně poslaneckého klubu ČSSD Dana Váhalová. Komentář připojí Petr Kamberský z Lidových novin a politolog Stanislav Balík.


Rusko před pětadvaceti lety a dnes

Na konci února uplynulo pětadvacet let od setkání prezidentů Václava Havla s Michailem Gorbačovem v Moskvě. Během návštěvy došlo k podpisu dohody o odchodu sovětských vojsk z území Československa. Vzpomínat na to bude bývalý kancléř Václava Havla a účastník cesty Luboš Dobrovský. Okomentuje také víkendovou vraždu předáka ruské opozice Borise Němcova. A zeptáme se ho i na aktuální zprávu. Podle polského deníku Recpospolita totiž dodávají české firmy zbraně do Ruska, a to navzdory embargu kvůli bojům na Ukrajině. S detaily se z Varšavy přihlásí zpravodaj ČT Josef Pazderka. A ve studiu bude také prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR Jiří Hynek.


Očkování: pro a proti

Očkování zůstane i dál podmínkou pro přijetí dítěte do mateřské školy. Rozhodl o tom Ústavní soud. Nevyhověl tak návrhu matky, která chtěla sporné paragrafy zrušit. Výjimku soud uznal jen pro děti s potvrzenou imunitou a pro ty, kterým v očkování brání trvalé problémy. Téma pro Vojtěcha Thona z Ústavu klinické imunologie a alergologie FN U Sv. Anny v Brně.


Stopáž58 minut
Rok výroby 2015
 P ST
ŽánrMagazín