Témata: Šílený útok v Uherském Brodě; Vítězný únor; Boj za lidská práva. Moderuje: David Borek.

Obsah dílu

Přehrát vše

Šílený útok v Uherském Brodě

Obyvatelé Uherského Brodu uctili památku obětí včerejší tragédie. Policisté mezitím dál vyšetřují okolnosti střelby v místní restauraci. Útočník tam zabil osm lidí a pak sebe. Zastupitelé města schválili finanční pomoc pozůstalým a vyhlásili také sbírku. Co se den po šíleném útoku ví? Udělal někdo chybu? Dalo se tragédii nějak zabránit? Hosty budou senátor, bývalý ministr vnitra František Bublan /ČSSD/, senátor, starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar /KDU-ČSL/, senátor, starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa /ODS/, policejní psycholog Lubomír Češek a prezident a výkonný ředitel Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR Jiří Hynek.


Vítězný únor

Přesně před 67 lety se v tehdejším Československu chopili moci komunisté. Prezident Edvard Beneš podlehl 25. února 1948 nátlaku Klementa Gottwalda a přijal demise demokratických ministrů. Na téma se zaměří Lukáš Dolanský. Připomene také vpád okupačních vojsk v roce 1968 a nabídne rozhovor s bratrem Jana Zajíce, který se na protest proti nastupující normalizaci upálil 25. února 1969.


Boj za lidská práva

Před devíti lety se na veřejnosti objevily zprávy o tom, že vzestup čínské transplantační chirurgie jde ruku v ruce s masivním uvězňováním lidí spojených s hnutím Falun Gong. Čínské nemocnice byly obviněny z toho, že zneužívají vězně svědomí jako nedobrovolné dárce. V závěru Událostí, komentářů přivítáme bývalého kanadského tajemníka pro Asii a bojovníka za dodržování lidských práv v Číně Davida Kilgoura.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2015
 P ST
ŽánrMagazín