Témata: Vnitrostranické referendum ČSSD; Přísnější kontroly na letištích; Humanitární krize na Ukrajině; Odsouzený exporadce britského premiéra. Moderuje Lukáš Dolanský.

Obsah dílu

Přehrát vše

Vnitrostranické referendum ČSSD

Bezmála 23 tisíc sociálních demokratů může rozhodovat ve vnitrostranickém referendu o tom, jak budou napříště vypadat volební kandidátky. Odpovídají na otázku, zda mají rozhodovat všichni členové a jestli je mají ze dvou pětin tvořit ženy. Proč se ČSSD rozhodlo – vůbec poprvé v historii strany – pro takový postup? Zeptáme se předsedy Senátu Milana Štěcha /ČSSD/. Analýzu připojí politolog Pavel Šaradín.


Přísnější kontroly na letištích

Francie zpřísní kontroly u letů do amerických měst. Po Velké Británii je další zemí, která reagovala na žádost Spojených států. Podle Američanů teroristé pracují na výbušninách, které neodhalí ani detektory. Podrobněji by se měly skenovat třeba počítače nebo obuv cestujících. Probereme s bezpečnostním analytikem Martinem Kollerem.


Humanitární katastrofa na Ukrajině?

Už víc než sedm měsíců trvají nepokoje na Ukrajině. Na útěku před boji jsou desetitisíce lidí. Kyjev navíc není schopen na uprchlickou krizi reagovat. Hrozí na Ukrajině humanitární katastrofa? A jak konkrétně se na pomoci v zemi podílí OSN a neziskové organizace? Téma pro vedoucího Informačního centra OSN v Praze Michala Brožu.


Odsouzený Coulson

Na jeden a půl roku do vězení poslal soud bývalého mluvčího britského premiéra Camerona. A to v souvislosti s nezákonnými odposlechy, z doby, kdy vedl bulvární týdeník News of The World. Kauzu okomentuje politolog, nakladatel a publicista Alexandr Tomský.


Řekli v Událostech, komentářích

Martin Koller, bezpečnostní analytik, k "neodhalitelným" výbušninám

"Výbušnina lze vyrobit téměř z čehokoliv. Američané za druhé světové války vyráběli výbušninu, kterou maskovali jako mouku, a dokonce se z ní dal upéct chleba."


Řekli v Událostech, komentářích

Milan Štěch /ČSSD/, předseda Senátu, k vnitrostranickému referendu ČSSD

"Když se to podaří, když členové budou mít zájem, tak já osobně jsem zastáncem toho, aby se příští referenda konala třeba k otázkám týkajícím se i programu sociální demokracie, těch zásadních, rozhodujících priorit pro budoucí období."


Stopáž56 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín