Témata: Krize na Ukrajině; Spor o Čínu; Živnostníci u Sobotky; Evropské volby 2014. Moderuje: Lukáš Dolanský.

Obsah dílu

Přehrát vše

Krize na Ukrajině

Ukrajinská armáda zaútočila na proruské separatisty na východě země. Obě strany hlásí mrtvé. Podle Kremlu Kyjev svou operací zmařil naději na naplnění ženevské dohody. Ukrajinské vedení to kategoricky odmítlo a naopak osočilo Moskvu, že pro zmírnění krize nic nedělá. Je Ukrajina na prahu občanské války? A jak se k situaci postaví české ministerstvo zahraničí? Hostem bude ministr zahraničí Lubomír Zaorálek /ČSSD/ a politický geograf Martin Riegl. Ze Spojených států se přihlásí zpravodaj Martin Řezníček.


Spor o Čínu

Politika české vlády ve vztahu k Číně rozzlobila opozici i občanské aktivisty. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek přijal při své návštěvě Pekingu prohlášení, že Tibet je nedělitelnou součástí Číny a Česko nepodporuje jeho samostatnost. Rezignoval Sobotkův kabinet na ochranu lidských práv, nebo se jen snaží podpořit české obchodní zájmy? Diskutovat budou ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek a místopředseda ODS Martin Kupka.


Živnostníci u Sobotky

Podpora podnikání, živnostenský zákon nebo výdajové paušály. Témata odpoledního jednání premiéra Bohuslava Sobotky a zástupců Asociace malých a středních podniků a živnostníků. Co by se mělo v oblasti podnikání v budoucnu změnit? Téma pro předsedu představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků Karla Havlíčka a předsedu Asociace samostatných odborů ČR Bohumíra Dufka.


Evropské volby 2014

I dnes nabídneme předvolební debatu lídrů politických stran a hnutí kandidujících do evropského parlamentu. Diskutovat budou Ludvík Zifčák / Hnutí sociálně slabých/ a Tomáš Vandas /Dělnická strana sociální spravedlnosti/.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín