Uprchlíci před branami EU; Volby 2013; Světoznámá Galerie Uffizi v novém hávu

Obsah dílu

Přehrát vše

Tragédie uprchlíků

Potápěči u italského ostrova Lampedusa dál prohledávají vrak lodi, která tam včera ztroskotala. Nejmíň 113 lidí zemřelo, na 200 dalších záchranáři pohřešují. Jde o uprchlíky ze Somálska a Eritreje. Itálie drží státní smutek. Jak řešit problém uprchlictví a migrace? A jak podobným neštěstím v budoucnu zabránit? Hostem bude italský novinář Andreas Pieralli, ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům Martin Rozumek a politolog Ústavu mezinárodních vztahů Filozofické fakulty UK Pavel Barša.


Volby 2013

Události, komentáře pokračují v sérii předvolebních debat trojic lídrů politických stran kandidujících do Poslanecké sněmovny. Dnes s Miroslavem Kalouskem za TOP09, Michalem Doktorem za hnutí Hlavu vzhůru a Martinem Kubou za ODS.


Exkluzivní host

Jedna z nejstarších a nejnavštěvovanějších na světě. I taková je florentská galerie Ufizzi. Ve své sbírce má stovky děl od Leonarda da Vinciho, Michelangela, Carravagia i dalších mistrů. Jak náročná byla nedávná rekonstrukce, která proběhla za plného provozu? I na to se zeptáme ředitele galerie Antonia Natalita, který přijel do Prahy na Architecture Week.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrMagazín