Rusnokova vláda; Českobudějovické napětí; Exkluzivní host

Obsah dílu

Přehrát vše

Rusnokova vláda

Na seznam vznikajícího kabinetu Jiřího Rusnoka přibývají další jména. Post ministra práce a sociálních věcí přijal někdejší ředitel Lesů České republiky František Koníček, ministrem zahraničí se stane bývalý diplomat a člen Fischerovy vlády Jan Kohout, na ministerstvo zdravotnictví míří náměstek Fakultní nemocnice Motol Martin Holcát a přírodovědec Dalibor Štys povede resort školství. Jaké má na ministerstvu priority? Hostem bude kandidát na ministra školství Dalibor Štys. Jak si ČSSD pořadí s tím, že už tři její členové kývli na angažmá ve vládě Jiřího Rusnoka? Zeptáme se předsedy poslaneckého klubu ČSSD Jeronýma Tejce. Jaký bude Rusnokův kabinet? A co už známá jména vypovídají o jeho směřování? Probereme s politologem Josefem Mlejnkem a Patrikem Eichlerem z Masarykovy demokratické akademie.


Českobudějovické napětí

Minimálně sedm lidí si v nejbližších dnech vyslechne obvinění kvůli sobotní demonstraci v Českých Budějovicích. Kriminalisté teď zpracovávají desítky hodin videomateriálu. Pochybnosti o tom, jestli nešlo střetu s demonstranty zabránit ještě před branami sídliště Máj, kde žije početná romská komunita, policie odmítá. Zvládli policisté sobotní zásah? Dalo se protiromské demonstraci zabránit? A co vidět za vyhrocenými vztahy mezi majoritou a romskou komunitou nejen v Českých Budějovicích? Téma pro primátora Českých Budějovic Juraje Thomu /HOPB/ a politologa, odborníka na extremismus Miroslava Mareše.


Exkluzivní host

F. Murray Abraham, představitel Salieriho z Formanova filmu Amadeus, vystoupí v rámci festivalu Prague Proms ve Smetanově síni Obecního domu. A bude hostem Událostí, komentářů.


Řekli v Událostech, komentářích

Dalibor Štys, ředitel odboru výzkumu a vývoje, MŠMT, k přijetí nabídky na post ministra školství

"Já to považuji za službu státu, do toho ministerstva prostě někdo musí nastoupit. /…/ Já jsem s resortem seznámen jen z malé části nebo z určité části. Se zbytkem resortu jsem obeznámen jen částečně, také se nehodlám zbavovat žádných náměstků, kteří jsou v té věci odborníci."


Stopáž48 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrMagazín