Dnešní témata: První den papeže Františka; Spor o sKarty; ČSSD a Miloš Zeman

Obsah dílu

Přehrát vše

Papež František

Papež František má za sebou první den v čele katolické církve. Brzy ráno se soukromě pomodlil v římské bazilice Panny Marie Sněžné. V následujících dnech se chce sejít se svým předchůdcem, emeritním papežem Benediktem XVI. Do Vatikánu se spojíme se zpravodajkou Hanou Scharffovou a nabídneme rozhovor s kardinálem Dominikem Dukou. V čem bude papež František jiný než jeho předchůdce Benedikt XVI.? Jaký bude jeho pontifikát? A jak se chovali papežové ve složitých obdobích? Hostem bude historik Drahomír Suchánek a politický geograf Michael Romancov.


Spor o sKarty

Úplné zrušení sociálních karet požaduje Národní rada osob se zdravotním postižením. Vláda ale včera rozhodla, že projekt se zatím zastavovat nebude – a odmítla tak senátorský návrh. O osudu a technickém provedení karet se ale podle premiéra bude dál jednat, mimo jiné s Českou spořitelnou, která systém provozuje. Jak budou nakonec sKarty fungovat? Jak je možné, že stát rozjel projekt, který musí za pochodu měnit? A co konkrétně na něm vadí postiženým? Téma pro členku sněmovního výboru pro sociální politiku Lenku Kohoutovou /ODS/ a předsedu Národní rady osob se zdravotním postižením Václava Krásu.


ČSSD a Miloš Zeman

Sociální demokraté si zítra na sjezdu zvolí nové vedení. Do Ostravy za nimi přijede i prezident Miloš Zeman. Jaké jsou vztahy ČSSD a jejího bývalého předsedy? Je už zapomenuto dění kolem prezidentské volby v roce 2003? Odpovědi hledala v reportáži analytička ČT Martina Lustigová.


Febiofest 2013

Začíná Febiofest. Mezinárodní filmový festival má před sebou dvacátý ročník. Nabídne víc než pět stovek projekcí. Přehlídku odstartuje film francouzského režiséra Gilla Bourdose Renoir. Hostem bude ředitel festivalu Fero Fenič.


Řekli v Událostech, komentářích

Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením, o projektu sKaret

"Já jsem hovořil o tom, že distribuce dávek bude jednoznačně dražší podle toho nového softwaru. Ale ta sKarta prostě nemá žádné zdůvodnění, protože ona není vůbec potřeba."


Řekli v Událostech, komentářích

Lenka Kohoutová /ODS/, poslankyně, o projektu sKaret

"Kdyby to bylo na Lence Kohoutové, tak já bych se šla dohodnout s Českou spořitelnou, ať ten projekt ukončí. Ale nemůžu v jednom souhlasit s panem Krásou. A to v tom, že stát za to vydal nějaké peníze. V žádném rozpočtu peníze na sKarty nebyly, protože ty si platí sama Česká spořitelna."


Stopáž48 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrMagazín