Dnešní témata: Kdo (ne)má být v ČSSD? ; Nový konkurent na levici? ; Uplacený šéf policistů? ; Karel Hubáček; Mubarakův premiér? ; Kontroverzní Chalupecký

Obsah dílu

Přehrát vše

Kdo (ne)má být v ČSSD?

Uvnitř pražské ČSSD se vyostřují vztahy. Místopředseda strany Jiří Dienstbier požaduje, aby byl šéf pražské organizace Petr Hulinský vyloučen z ČSSD. Představuje prý „klientelismus v pražské politice“. Podle jiného vrcholného představitele strany Michala Haška je ale nutné počkat na případné výsledky vyšetřování, které by prokázaly trestní provinění. Do jaké míry se do současných rozepří promítá fakt, že ČSSD už nevládne Praze? A jsou personální spory ukazatelem hlubších neshod uvnitř strany? Debatovat budou sociální demokraté Jiří Dienstbier a Stanislav Křeček.


Nový konkurent na levici?

Jiří Paroubek se zítra podle všeho opět stane předsedou politické strany. Nikoli ČSSD, se kterou na dlouho spojil své jméno, ale nové strany Národní socialisté – levice 21. století. Oslabí nové uskupení sociální demokraty? Analýza v reportáži.


Uplacený šéf policistů?

Šéf pražských městských policistů Vladimír Kotrouš byl zatčen. Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu ho podezřívají z přijetí úplatku. Podrobnější informace ale policie odmítá sdělit. Co může být za zatčením šéfa pražských strážníků? Téma pro redaktora MF Dnes Jakuba Pokorného.


Karel Hubáček (1924 – 2011)

Zemřel Karel Hubáček, ikona české moderní architektury a spoluzakladatel ateliéru SIAL. Bylo mu 87 let. Proslavil se hlavně jako autor vysílače a horského hotelu v jednom na Ještědu. Nezastínila tato uznávaná stavba další Hubáčkovy projekty? Kde hledal inspiraci pro své návrhy? A jaký význam má pro českou i světovou architekturu? Na osobnost i dílo Karla Hubáčka zavzpomíná jeho dlouholetý kolega a přítel architekt Miroslav Masák.


Mubarakův premiér?

Egypt má nového premiéra. Jmenování Kamála Ganzúrího do čela zatím neexistující vlády napětí v zemi ale neuklidnilo. Demonstrantům vadí, že armáda vybrala muže, který je těsně spojen s režimem bývalého prezidenta Husního Mubaraka. Jak moc je Egypt po pádu Mubaraka s jeho režimem stále spojen? Rozebereme s analytikem Pavlem Baršou z Ústavu mezinárodních vztahů.


Kontroverzní Chalupecký

Prestižní Cenu Jindřicha Chalupeckého letos získal Marek Ther. Video, kterým přesvědčil mezinárodní porotu, ale budí kontroverze i pohoršení. Rozhodnutí poroty okomentuje výtvarná kritička Lenka Lindaurová.


Stopáž48 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín