Dálniční zdražení? ; Nový ředitel Českého rozhlasu; Smolenska? polské chyby; Život Keitha Richardse

Obsah dílu

Přehrát vše

Dálniční zdražení?

Dálniční známky a mýtné podraží. Hospodářským novinám to řekl ministr dopravy Pavel Dobeš. Do státního fondu dopravní infrastruktury totiž potřebuje dostat navíc čtrnáct miliard korun a šéf státní kasy mu slíbil jen čtyři. Od nového roku tak řidiči za známku zřejmě zaplatí až 1 500 korun a výběr mýtného se zvedne asi o čtvrtinu. Bude to stačit? A nejde hledat peníze jinde? Hostem Událostí, komentářů bude ministr dopravy Pavel Dobeš /VV/, dopravní expert TOP 09 František Laudát a Milan Chovanec, stínový ministr dopravy ČSSD.


Nový ředitel ČRo

Český rozhlas povede Peter Duhan - jeho prozatímní ředitel. Rozhodla až druhá volba, ve které dostal od členů Rady potřebné minimum ke zvolení - šest hlasů z devíti. Jaké změny v Českém rozhlase chystá? Zeptáme se přímo nově zvoleného ředitele Českého rozhlasu Petera Duhana.


Polské chyby

Za havárii polského vládního speciálu ve Smolensku, při které loni v dubnu zemřel prezident Lech Kaczyński a dalších 95 osob, mohly hlavně chyby na polské straně. Podle listu Gazeta Wyborcza to přiznala vyšetřovací komise ve Varšavě. K jakým pochybením tehdy došlo? A proč když v lednu došli ke stejnému závěru ruští vyšetřovatelé, polská strana jejich zprávu odmítla jako nekompletní? Nejen o tom budeme mluvit se zahraničním zpravodajem České televize Miroslavem Karasem.


Life

Kytarista legendárních Rolling Stones Keith Richards sepsal svůj Život, jeho paměti teď vyšly česky. Jak moc otevřený byl? A jak si kniha stojí ve srovnání s jinými memoáry? Téma pro historika a hudebního publicistu Radka Diestlera, který měl nad překladem knihy odborný dohled.


Alois Nebel

Filmová adaptace kultovního komiksu Alois Nebel v režii Tomáše Luňáka byla vybrána do hlavního nesoutěžního programu na Mezinárodním festivalu v italských Benátkách. Co takové ocenění pro snímek znamená? Dozvíte se v reportáži na konci Událostí, komentářů.


Řekli v Událostech, komentářích

Miroslav Karas, zpravodaj ČT v Polsku, o reakci Poláků na zprávu polské vyšetřovací komise o tragédii ve Smolensku

"Pro část polské společnosti to bude znamenat konec velmi zdlouhavého vyšetřování, ale pro jinou část polské společnosti, menší část, to nebude znamenat vůbec žádný konec. Naopak, bude to znamenat pokračování nekonečného seriálu spikleneckých teorií, polopravd a lží."


Stopáž48 minut
Rok výroby 2011
 P ST
ŽánrMagazín