50 minut

3. června 2011

Obsah dílu

Obžalovaný Mladič — Uštvaná Štvanice — Zemřel doktor Smrt — Finále Pražského jara

Části dílu

00:35
Obžalovaný Mladič
Obžalovaný Mladič
    S kšiltovkou na hlavě a ve vojenském stylu. Tak dorazil bývalý bosenskosrbský generál Ratko Mladič k mezinárodnímu tribunálu pro bývalou Jugoslávii. Při prvním stání si jen vyslechl obžalobu. Měsíc teď bude přemýšlet o tom, jestli se cítí vinen, nebo ne. Jak bude soud dokazovat jeho vinu? Zeptáme se specialistky na procesy s válečnými zločinci Kateřiny Novotné z Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Na jakých operacích se Mladič podílel? A je opravdu zodpovědný za největší masakry válek při rozpadu Jugoslávie? Historické souvislosti přiblíží vedoucí balkánského vysílání Rádia Svobodná Evropa Gordana Kneževič.
    15:08
    Pole za 90 milionů
    Pole za 90 milionů
      20:05
      Uštvaná Štvanice
      Uštvaná Štvanice
        Zimní stadion na Štvanici mizí před očima. Už týden ho dělníci pomalu rozebírají. Památkářům se ale podařilo přinutit pražský magistrát k domluvě. Část hokejového stánku se bourat nebude. Vyplatí se ale zakonzervovat část tribuny a staré reklamní poutače? A jak chce s torzem legendárního stadionu naložit magistrát? Otázky pro památkáře NPÚ Ondřeje Šefců a radní hlavního města Prahy za ODS Aleksandru Udženiju.
        33:52
        Zemřel doktor Smrt
        Zemřel doktor Smrt
          Pro jedny zachránce, pro druhé vrah a šarlatán. Propagátor asistovaných sebevražd Jack Kevorkian byl v každém ohledu nepřehlédnutelnou osobností světového lékařství. V 90. letech umožnil smrt desítkám lidí a osm let kvůli tomu strávil ve vězení. Díky němu se ale z eutanázie stalo celospolečenské téma. Byl to vrah, nebo osvícený léčitel? Má někdo právo rozhodovat o životě a smrti těžce nemocných lidí? A jsou asistované sebevraždy morální? Na otázky odpoví neurolog, biotik a filozof Jan Payne.
          43:25
          Finále Pražského jara
          Finále Pražského jara
            Pražské jaro vrcholí. Předposlední večer 66. ročníku nabídne spojení hudby, divadla a sondy do společenského života. Národní divadlo bude totiž patřit příběhům z pera německého režiséra a skladatele Heinera Goebbelse. Co v současnosti ovlivňuje jeho tvorbu? A jaká témata a směry jsou pro něj nejpřitažlivější? Sám Goebbels to prozradí v rozhovoru s Mariem Kubašem.
            Přehrát celé video
            Události, komentáře - 5. června 2011
            Stopáž52 minut
            Další díl
            5. června 2011

            Přehled dílů

            5287 přehratelných