Dnešní témata: Zelená státním maturitám; Superodolná bakterie; Legalizace drog? ; Český člověk

Obsah dílu

Přehrát vše

Zelená státním maturitám

Státní maturity, které se připravovaly 14 let, v nadcházejícím školním roce konečně odstartují. Absolvuje je přes sto tisíc žáků středních škol. Co si od nových maturit slibují jejich aktéři? Zeptáme se ministra školství Josefa Dobeše (VV) a předsedy Asociace ředitelů gymnázií Alfréda Dytrta.


Superodolná bakterie

Bakterie imunní proti jakýmkoliv antibiotikům existují i v Česku. Asi polovinu léků totiž doktoři předepisují zbytečně. Hrozí, že se vrátíme před vynález penicilinu? Téma pro Ladislava Machalu, infekcionistu z Fakultní nemocnice Na Bulovce.


Legalizace drog?

Mexičtí politici uvažují o radikálním řešení, které by mělo vyřešit boj proti drogovým kartelům – zlegalizovat marihuanu a povolit držení minimálního množství kokainu a dalších drog. To se samozřejmě nelíbí hlavně Spojeným státům, které Mexiku v boji proti narkomafiím pomáhají. Neuchýlili by se drogoví bossové po takovém kroku právě do USA? Rozebereme s prezidentem české sekce Novináři bez hranic Juanem Braunem.


Český člověk

Trojice fotografů – Jan Malý, Jiří Poláček a Ivan Lutterer – fotografovala od roku 1982 běžné české lidi. Za téměř třicet let tak vznikly tisíce snímků. Jak se změnil během té doby český člověk? Odpoví Vladimír Birgus, fotograf a historik fotografie.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrMagazín