60 minut

2. srpna 2010
Obsah dílu
Odtajnění špioni — Přestup roku — Haiderovi kostlivci — Nováčci v UNESCO
Části dílu
01:15

Odtajnění špioni
Letošnímu létu by možná slušelo přízvisko špionské. Ještě ani neutichla kauza odhalených ruských špionů v USA a ruského špiona mezi špičkami české armády, a na veřejnosti se objevil nový problém. Ústav pro studium totalitních režimů totiž na svém webu po několik týdnů vystavoval seznamy agentů předlistopadové vojenské rozvědky. Jenže část z nich je údajně dodnes aktivní. Pochybil ÚSTR? Jaké důsledky může zveřejnění mít pro dosud aktivní agenty? A zůstává vojenská rozvědka důvěryhodná? Rozebereme s Františkem Bublanem /ČSSD/, předsedou sněmovního Výboru pro obranu a bezpečnost, a s bezpečnostním analytikem Janem Schneiderem.
22:31

Přestup roku
Z úřadu vlády přímo do byznysu. Takovou cestou absolvoval bývalý šéfporadce premiéra Fischera Vladimír Mlynář. Zamířil do firmy miliardáře Petra Kellnera PPF. Ta pro něj vytvořila nový post, na starost bude mít spolupráci s veřejným sektorem. Měly by být přechody ze státní správy do soukromého sektoru nějak omezeny? Zeptáme se Oldřicha Kužílka z Otevřené společnosti a Tomáše Kramára ze sdružení Oživení.
32:22

Haiderovi kostlivci
Kontroverzní rakouský politik Jörg Haider měl tajná konta v Lichtenštejnsku. A na nich až 45 milionů eur. Odkud pocházejí, není jasné. Vyšetřovatelé prověřují hned několik variant. Změní ukryté miliony pohled na bývalého korutanského hejtmana? Jak se změnila nacionalistická strana dva roky po smrti jejího předsedy? Téma pro Geralda Schuberta, šéfredaktora německého vysílání Radia Praha.
42:50

Nováčci v UNESCO
Seznam světového kulturního dědictví se rozrostl o 17 památek. Žádná sice není z Česka, ale i na něj přišla řeč na zasedání v Brazílii - kvůli způsobu, jakým se u nás staví. Mluvit budeme se Zdeňkem Novákem z ministerstva kultury, který je přímo v v hlavním městě Brasília, a Martinem Kadrmanem z Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví.

Stopáž61 minut
3. srpna 2010
Přehled dílů
5286 přehratelných

Stopáž60 minut
12. prosince
Nejasnosti ohledně jednání v Paříži o Ukrajině — Násilí a vulgarismy ve slovenské národní radě — SOCDEM na sjezdu zvolí předsednictvo — Co dokáže asistenční pes
Poslední vysílání 12. 12. 2025 na ČT24

Stopáž63 minut
11. prosince
Andrej Babiš jednal v Bruselu — Resort životního prostředí v režii Motoristů — Pařížská dohoda o klimatu slaví 10 let
Poslední vysílání 11. 12. 2025 na ČT24

Stopáž61 minut
10. prosince
Andrej Babiš premiérem — Vztahy budocí vlády s prezidentem — Trumpova kritika Evropy — Život se spinální svalovou atrofií
Poslední vysílání 10. 12. 2025 na ČT24

Stopáž61 minut
9. prosince
Andrej Babiš jmenován premiérem
Poslední vysílání 9. 12. 2025 na ČT24

Stopáž62 minut
8. prosince
Poslední vysílání 8. 12. 2025 na ČT24

Stopáž60 minut
5. prosince
Poslední vysílání 5. 12. 2025 na ČT24

Stopáž68 minut
4. prosince
Poslední vysílání 4. 12. 2025 na ČT24

Stopáž61 minut
3. prosince
Jednání o míru na Ukrajině — Spor o rozpočet — Regulace novoročních ohňostrojů
Poslední vysílání 3. 12. 2025 na ČT24

Stopáž60 minut
2. prosince
Poslední vysílání 2. 12. 2025 na ČT24

Stopáž61 minut
1. prosince
Cesta k nové vládě — Podezření z korupce ve Správě železnic — Postapokalyptický svět
Poslední vysílání 1. 12. 2025 na ČT24



