Velmocenská výměna; „Véčkařské“ referendum; Google v Číně; Michalkov ve Varech

Obsah dílu

Přehrát vše

Velmocenská výměna

Největší výměna špionů od dob studené války. Tak je charakterizováno předání 14 lidí na vídeňském letišti. Američané vyměnili deset ruských agentů za čtyři vězně, které ruské soudy poslaly za spolupráci se západními službami na dlouhá léta do vězení. Jak výměna proběhla? Do Vídně se spojíme se zvláštní zpravodajkou ČT Olgou Bakovou. Byli ruští agenti pro USA opravdu tak nebezpeční, když je dva týdny po zadržení Spojené státy propustily? Jak se podobné výměny dojednávají? A která ze zemí na ní vydělala? Téma pro bezpečnostního analytika Jana Schneidera a Jana Eichlera z Ústavu mezinárodních vztahů.


„Véčkařské“ referendum

Koaliční smlouva je připravena k podpisu. Vedle stranických orgánů ji ale mají v referendu schválit i tzv. véčkaři. Jenže chvíli po spuštění muselo být hlasování přerušeno, z technických důvodů. Proběhne referendum bez dalších zádrhelů? A co když se véčkaři proti koalici postaví? Zeptáme se poslance za VV Viktora Paggia.


Google v Číně

Google zůstává v Číně. I přes spory, které měla americká společnost s čínskou vládou, získala licenci na další provozování svého vyhledavače. Bude se muset Google znovu podrobit cenzuře ze strany čínských úřadů? Rozebereme s Petrem Krčmářem, šéfredaktorem Root.cz a sinologem Martinem Křížem.


Michalkov ve Varech

Karlovarský filmový festival přivítal další z letošních hvězd – ruského režiséra a herce Nikitu Michalkova. Představí pokračování oskarového filmu Unaveni sluncem a v sobotu převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Podívejte se na exkluzivní rozhovor.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrMagazín