Diplomatická roztržka se Srbskem, konec „mediků“ v Čechách, Medveděv v Číně.

DIPLOMATICKÁ ROZTRŽKA KVŮLI KOSOVU

Srbsko povolalo svého velvyslance z Prahy ke konzultacím. Reaguje tak na rozhodnutí české vlády uznat nezávislost Kosova. Krok srbské vlády neznamená přerušení diplomatických styků. Srbsko se tak zachovalo vůči všem státům, které dosud Kosovo uznaly. Hrozí, že se česko-srbské vztahy výrazně zhorší? Jak to vidí čeští politici, konkrétně předseda KSČM Vojtěch Filip a místopředseda Zahraničního výboru Poslanecké sněmovny David Šeich (ODS)? Zeptáme se také balkanologa Matyáše Zrna a analytičky Událostí, komentářů Martiny Lustigové.


KONEC „MEDIKŮ“ V ČECHÁCH?

Akademický senát Univerzity Karlovy se vyjádřil k chystané transformaci fakultních nemocnic. Hrozí, že univerzita bude muset zastavit výuku na svých pěti lékařských a jedné farmaceutické fakultě, pokud ministerstvo zdravotnictví prosadí vznik univerzitních nemocnic jako akciových společností. Akademickému senátu by se zamlouvaly ve formě veřejných neziskových organizací. Je takové stanovisko reálné? Nebo jen používá výhrůžky jako nátlak na ministerstvo? Diskuse se zúčastní zástupci obou stran.


MEDVEDĚV V ČÍNĚ

Ruský prezident přijel na svoji první oficiální zahraniční cestu do Číny. Dmitrij Medveděv se setkal s čínským protějškem Chu Ťin-Tchaem. A společně odsoudili projekt USA na vybudování systému protiraketové obrany, jehož součástí má být i Česká republika. Jaké jsou vzájemné vztahy největší země světa a státu s největším počtem obyvatel? I toto téma rozebereme dnes večer s naším moskevským zpravodajem Josefem Pazderkou.


Stopáž38 minut
Rok výroby 2008
 ST 4:3
ŽánrMagazín