Magazín nejen pro zdravotně postižené

Obsah dílu

Přehrát vše

Ani současná medicína nemá pro řadu nemocí účinnou léčbu. Pacienti, jejich rodiny, ale i odborníci proto hledají cesty, jak společně čelit mimořádně náročným životním okolnostem: s úctou k životu, láskou a respektem k rozhodnutím a přáním nevyléčitelně nemocných.

Amyotrofická laterální skleróza patří mezi nejtěžší onemocnění, přináší postupně naprostou závislost na pomoci okolí. Zjistíme, co pomáhá pacientům udržet si co nejdéle svoji nezávislost, schopnost dorozumět se s okolím a možnost rozhodovat o sobě. Se vzpomínkou na příběh paní Dany Gálové otevřeme u nás zatím málo známé téma práva pacienta rozhodovat o sobě i v mimořádných situacích. Práva, které je legislativně ukotvené v tzv. Dříve vyslovených přáních.

Nedonošené děti i děti extrémně nezralé mají dnes stále větší naději nejen na přežití, ale také na zdravý vývoj. Druhá reportáž našeho magazínu přinese příběh Jakuba Kazdy, který se narodil předčasně před 24 lety. Přes své těžké zrakové a tělesné postižení i vadu řeči absolvoval běžnou základní školu a gymnázium v místě svého bydliště. Díky podpoře své rodiny a citlivým pedagogům objevil také svůj talent a začal zpívat. Před sedmi lety nahrál své první CD s názvem Světlo ve tmách… možná ještě žije. Nyní studuje populární zpěv na konzervatoři Jana Deyla v Praze. Zpívá a koncertuje se svou kapelou a vystupuje také s mužským sborem H 9.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2016
 P ST AD HD
ŽánrMagazín