27 minut

23. září 2015

Obsah dílu

Kreslíř Jiří Flekna — Sdružení Náruč

Části dílu

00:23
Kreslíř Jiří Flekna
  V dnešním Klíči vám představíme kreslíře Jiřího Fleknu, který je po úrazu z mládí kvadruplegik. Je tak odkázaný na pomoc své sestry a pracovníků neziskové organizace Spokojený domov. Panu Flekovi poskytují celé spektrum služeb osobní asistence, aby mohl zůstat doma a kreslit. Pan Flekna i přes vážný handicap neztratil svůj osobitý smysl pro humor. I když jsou jeho ruce hodně poznamenané kvadruparézou a jen s obtížemi udrží tužku, dokáže pan Flekna své vtipné nápady pečlivě vykreslit na papír. Jeho vtipy jsou otiskovány v humoristických časopisech a také už měl několik samostatných výstav.
  13:12
  Sdružení Náruč
   V další části Klíče navštívíme sdružení Náruč. Tato organizace má na několika místech vytvořené pracovní pozice pro odlišně handicapované lidi, kde mohou pracovat podle jejich aktuálního zdravotního stavu.
   Do denního centra v Dobřichovicích se zdravotně postižení chodí učit pracovat. V kavárně Modrý domeček v Řevnicích mohou mentálně handicapovaní a také psychicky nemocní pomáhat v kuchyni, obsluhovat nebo pracovat za barem. A lidé s lehčím zdravotním postižením, kteří však mají problém najít si zaměstnání, mohou pracovat v Mníšku pod Brdy, kde sídlí Pasta fidli, což je sociální podnik, kde se připravují čerstvé těstoviny.
   Přehrát celé video
   Stopáž27 minut
   Další díl
   7. říjen 2015

   Napište nám