27 minut

5. února 2014

Část: Vzpěračka Julie Švecová

Obsah dílu

Ragbysta Jan Ploužek — Vzpěračka Julie Švecová — Stolní tenista Jiří Suchánek

Části dílu

00:25
Ragbysta Jan Ploužek
  V dnešním pořadu se vypravíme za třemi sportovci. Jan Ploužek nás zavede do vozíčkářského ragbyového týmu, který reprezentuje Českou republiku už řadu let na významných akcích. Družstvo Sitting Eagles má za sebou úspěchy jak na domácí půdě, kde hráči v loňském roce obhájili titul Mistra ligy, tak i v mezinárodních turnajích v zahraničí.
  08:46
  Vzpěračka Julie Švecová
   Druhým hostem bude několikanásobná mistryně ve vzpírání Julie Švecová. Kromě sportu i přes svůj sluchový handicap dokázala vystudovat vysokou školu a pracuje jako fyzioterapeutka. Z vlastní zkušenosti ví, jak je důležité navzájem si pomáhat. Proto se rozhodla stát se navíc dárkyní kostní dřeně. Povídat si tedy budeme nejen o tom, co tuto křehkou dívku přivedlo ke vzpírání, ale i o její cestě k dárcovství.
   18:03
   Stolní tenista Jiří Suchánek
    Třetím protagonistou je Jiří Suchánek. Před pěti lety jsme se s ním setkali krátce po úrazu, který ho připoutal na invalidní vozík. Kromě práce na spinální jednotce, kde pomáhá dodnes podobně postiženým lidem, začínal tehdy závodit ve stolním tenise. Dnes je už několikanásobným Mistrem České republiky, je 4. nejlepším hráčem v Evropě a 6. v celosvětovém měřítku, několikrát byl vyhlášen i nejlepším sportovcem roku. I on dokáže své úspěchy přetavit v pomoc druhým. V loňském roce vydražil své olympijské holinky a výtěžek věnoval fotbalovému týmu Zálezlic, který byl postižen povodní.
    Přehrát celé video
    Stopáž27 minut
    Další díl
    5. března 2014

    Napište nám