Klíč

27. prosinec 2012

27 minut

27. prosinec 2012

Obsah dílu

Nová vyhláška ministerstva zdravotnictví — Škola seznamování

Části dílu

00:22
Škola seznamování
  V další části Klíče si představíme kurz Školy seznamování, je určen lidem s psychickou poruchou a pořádají jej v sanatoriu v Ondřejově. Tito lidé mají často velké problémy s navazováním partnerských vztahů a v rovině intimity se cítí velice nejistí. Psychotické poruchy a schizofrenie se často začnou projevovat okolo 15–25 roku života, tedy v době, kdy se právě tyto vztahy navazují. V tomto kurzu rozvijí komunikační, seznamovací a společenské dovednosti klientů, ale také tu pracují na vztahu klienta sama k sobě a snaží se posílit jeho sebevědomí.
  14:41
  Nová vyhláška ministerstva zdravotnictví
   V dnešním Klíči si budeme mimo jiné povídat o tom, jaké změny pro klienty a pracovníky rehabilitačních ústavů přinesla vyhláška ministerstva zdravotnictví z dubna letošního roku. Zjistíme, co se pro pacienty změnilo, co všechno si musí zařídit a zda se nestane rehabilitační péče pro některé méně dostupnou.
   Na tyto otázky budeme hledat odpovědi na ministerstvu zdravotnictví, v odborných ústavech a také samozřejmě u pacientů, kteří intenzivní rehabilitaci potřebují k vylepšení nebo alespoň udržení svého zdravotního stavu.
   Přehrát celé video
   Stopáž27 minut
   Další díl
   3. leden 2013

   Napište nám