Nahrávám video

16. únor 2012

Obsah dílu

Máme dítě s handicapem — Sdružení Už ti rozumím — Praktická škola Karla Herforta

Části dílu

00:22
Máme dítě s handicapem
  Co maminka a spolu s ní i celá rodina prožívá, když se dozví, že je její dítě handicapované? Jak se s touto výraznou životní změnou vyrovnává? Právě o prvních pocitech po této zprávě, o hledání vhodných doktorů a mnoha dalších souvisejících tématech si budeme v dnešním Klíči povídat s paní Ivanou Fitznerovou, která o těchto svých zážitcích napsala knihu Máme dítě s handicapem.
  09:00
  Sdružení Už ti rozumím
   Druhá maminka, kterou vám představíme, Renáta Pouchová, se přes dvacet let stará o dceru Terezu, která se narodila s mentální retardací středního stupně. Ve svých padesáti letech se přestěhovala z Ústí nad Labem do Prahy, aby pro svou dceru zajistila lepší péči. Navíc založila se dvěma zdravými sourozenci Terezy sdružení "Už ti rozumím", které pořádá besedy pro rodiče podobně handicapovaných dětí. Zde se mohou setkat s odborníky a společně hledat odpovědi na své problémy.
   13:17
   Praktická škola Karla Herforta
    Také zavítáme do Praktické školy Karla Herforta, kterou Tereza navštěvuje. Na této škole různě handicapovaní studenti získávají praktické dovednosti, díky kterým se připravují na běžný život. Zároveň na této škole kladou velký důraz na estetickou výchovu, která výrazně pomáhá k vnitřní seberealizaci studentů.
    Přehrát celé video
    Stopáž27 minut
    Další díl
    1. březen 2012

    Napište nám