Magazín nejen pro zdravotně postižené

Obsah dílu

Přehrát vše

Co maminka a spolu s ní i celá rodina prožívá, když se dozví, že je její dítě handicapované? Jak se s touto výraznou životní změnou vyrovnává? Právě o prvních pocitech po této zprávě, o hledání vhodných doktorů a mnoha dalších souvisejících tématech si budeme v dnešním Klíči povídat s paní Ivanou Fitznerovou, která o těchto svých zážitcích napsala knihu Máme dítě s handicapem.

Druhá maminka, kterou vám představíme, Renáta Pouchová, se přes dvacet let stará o dceru Terezu, která se narodila s mentální retardací středního stupně. Ve svých padesáti letech se přestěhovala z Ústí nad Labem do Prahy, aby pro svou dceru zajistila lepší péči. Navíc založila se dvěma zdravými sourozenci Terezy sdružení „Už ti rozumím“, které pořádá besedy pro rodiče podobně handicapovaných dětí. Zde se mohou setkat s odborníky a společně hledat odpovědi na své problémy.

Také zavítáme do Praktické školy Karla Herforta, kterou Tereza navštěvuje. Na této škole různě handicapovaní studenti získávají praktické dovednosti, díky kterým se připravují na běžný život. Zároveň na této škole kladou velký důraz na estetickou výchovu, která výrazně pomáhá k vnitřní seberealizaci studentů.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2012
 P ST
ŽánrMagazín