Magazín nejen pro zdravotně postižené

Co prožívají lidé, kteří se ocitli v těžké životní situaci? Co účinně pomáhá projít tímto těžkým obdobím? To je téma, do kterého nahlédneme v Klíči prostřednictvím příběhů lidí, kteří se vyrovnávají v různých rolích s následky dopravních nehod.

Pan Karel Müller byl řidič záchranář. Rok před svými šedesátými narozeninami jej z kola srazilo na křižovatce osobní auto. Na místě zcela ochrnul. Uvidíme, jak pan Karel čelil ranám osudu a jak žije dnes.

Jaké komplikace a obtíže často řeší lidé po dopravních nehodách a jejich blízcí, o tom budou vyprávět manželé Vondruškovi, kterým v důsledku dopravní nehody, zemřela dvacetiletá dcera. Před čtyřmi lety založili občanské sdružení, jehož prostřednictvím velmi účinně a prakticky pomáhají těm, které zasáhly důsledky dopravních nehod. Nejen zranění, ale i jejich rodinní příslušníci se často dostávají až do neuvěřitelně komplikovaných situací. Otřeseni událostí musí často čelit právním, sociálním i psychickým důsledkům nehod.

Jak lidem v této situaci může pomoci každý z nás, na to jsme se zeptali psycholožky PhDr. Bohumily Baštecké.

Náš portrét jsme tentokrát věnovali Renatě Štulcové, která od svých třech let žije s cukrovkou. Přesto se stala učitelkou a nedávno i úspěšnou spisovatelkou.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 P ST
ŽánrMagazín