Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Petr Rajchert

Obsah dílu

Přehrát vše

V posledním díle pořadu „Chcete mě?“ se hned dvakrát spojíme s Martou Kubišovou. Budeme nejen vzpomínat na začátky pořadu, ale zeptáme se jí i na to, co si myslí i aktuální situaci kolem ochrany zvířat. Dnes jsme vybrali k adopci pejsky ze dvou různých útulků, kteří čekají na nové domovy už dlouhé roky. Zeptáme se několika útulků, proč si myslí, že mají zrovna oni aktuálně celkem prázdno. Navštívíme s Kájou Pejskovou ředitele Státní veterinární správy MVDr. Zbyňka Semeráda, kterého se budeme ptát na postup v případě, že máme podezření na týrání zvířat. Moderuje Petr Rajchert.

Nabídka psů z ForDogs z. s.

ForDogs z.s.
www.fordogs-spolek.cz
č.ú.: 3500035000/2010)

Buddy

Buddy je 7let starý, respekt budící, kříženec vlčáka s nelehkou minulostí. Buddy sice není pes pro úplného začátečníka, když se mu něco nelíbí, neváhá to dát najevo, ale za tu dobu, co je v útulku, udělal obrovský pokrok. Stal se z něj parťák. Dokáže být obrovský mazel, který rád poslechne na povely, rád se učí a na procházce je fajn společník, i když, když chce, umí pořádně zabrat. Jako pána potřebuje někoho, kdo je silný nejen fyzicky, ale především psychicky a bude pro Buddyho páníčkem s jasným vedením, pravidly a pevnou, ale laskavou a spravedlivou, rukou. Buddy by rád bydlel na zahradě, kterou stoprocentně ohlídá, klidně s nějakou pěknou psí slečnou nebo i psím klukem, který ho ale nebude moc provokovat. Dětí si nevšímá, ale je potřeba myslet na to, že je to velký, silný pes. Nesnese žádná jiná domácí zvířata.

Nabídka psů z Šance zvířatům

Šance zvířatům
www.sancezviratum.cz
č.ú.: 2500383983/2010)

Edík

Edík je 11letý aktivní fešák. Miluje být na blízku svým lidem. Je nadšený do procházek a nemůže se jich dočkat. Má rád fenky a malé pejsky. Ty větší si vybírá. Kočky jsou bez problému, ale nebývá s nimi bez dozoru. Je nahluchlý, slyší na pískání a vysoké zvuky, ale na hlas příliš ne. I proto nedoporučujeme umístění k malým dětem, které se můžou pro něj chovat nepředvídatelně. Na větší děti zvyklý je. Sluch se mu zlepšil po léčbě zánětu. Možná vidí trochu hůř na blízko, ale na dálku vidí dobře. Oči se mu musí pravidelně čistit a kapat. Kvůli alergiím je na přísné dietě, nemůže jíst úplně cokoliv. Je na hypoalergenních granulích. Bere léky. Miluje mazlení, drbání, je šťastný, když může ležet se svými lidmi na gauči. Většinu dnes prospí, nic neničí. Spolek Šance zvířatům je ochoten platit léky, protože nejde o levnou záležitost.

Kellinka

Až na svůj handicap je desetiletá Kellinka velice nenáročná fenka, snášenlivá se psy. Bohužel trpí inkontinencí. Na vině je stará zlomenina obratle. Kelly je však zvyklá spát v zateplené boudičce na zahrádce. Pohybově nijak omezená není, je to milá holka, někdy se však bojí a musí se na ní pomalu. Při stresových situacích, ze strachu může vrčet. Jinak jí ke štěstí stačí lidská přítomnost, možnost brouzdat na zahrádce, chodit na procházky. Zatím nemá štěstí na zájemce, přitom je nenáročná, stačí jí srst na zadečku přistřihnout, tu a tam umýt, jinak je spokojená v boudě. Tu ke Kellince rádi dáme.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD