Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Petr Rajchert

Obsah dílu

Přehrát vše

Řekli byste, že v Praze potkáte divoké prase? Jak takové setkání může dopadnout pro vašeho psa, nebo jak poznat, že se pohybujeme právě v teritoriu divokých prasat, se dozvíme v první reportáži. Následně se podíváme do Žiliny na případ týraných koňů. Díky aktivitě místních byla většina koňů zachráněna, tudíž jde o příběh s takřka dobrým koncem. Blíže se budeme zabývat tématem vodících psů. Kája Pejsková nám za aktivní pomoci Petra Rajcherta vysvětlí, jak se chovat, když vodícího psa potkáme na ulici. Následně se s jedním vodícím psem ve výcviku seznámíme osobně. V dnešním díle vám k adopci pejsky z Azylu týraných psů Libeň. Pořadem provází Petr Rajchert.

Nabídka psů z Libně

Azyl týraných psů Libeň
www.utulek-liben.com
utulek.liben@seznam.cz
transparentní účet: 2201347667/2010

Dixon

Devítiletý kříženec německého ovčáka Dixon je v azylu dva roky. Je milý a přátelský k lidem, s pejsky si ale nerozumí. Potřebuje trpělivost a pevnou ruku. Žil dlouho v kotci bez pohybu a přístupu k vodě. Je ovšem ve velmi dobrém zdravotním stavu. Má velkou sílu, na vodítku táhne. Je třeba s ním pracovat a pomalu socializovat. Je to ale učenlivý parťák, který se svému pánovi odvděčí věrností a přátelstvím.

Koláček

Devítiletý kříženec Koláček nezažil dobré zacházení. Je tedy bojácnější a chvíli trvá, než si jeho nový člověk získá jeho důvěru. Má ale moc rád lidi a nijak jim neublíží. Jeho majitel v něm najde nejvěrnějšího parťáka na světě. Koláček bude dobrý společník pro poklidnější, ale stále ještě aktivní život.

Junior

Pejsek Junior vyrůstal zavřený v malém prostoru, tudíž se u něj vyvinula separační úzkost. Potřebuje tedy páníčka, který ho může mít stále u sebe. Pokud pracujete z domova, nebo si ho můžete vzít do práce, můžete směle o Juniorovi uvažovat. Junior bude svému pánovi věrný až za hrob. Pokud dokážete zajistit to, aby nemusel být nikdy někde zavřený sám, nebude vůbec problematický.

Dan

Kříženec jezevčíka a kolie Dan se do azylu dostal po úmrtí milujícího majitele. Tudíž za sebou nemá žádnou nepříjemnou zkušenost, která by předznamenávala nějaké problémy do budoucna. Miluje venkovní boudičky. Ideální domov by pro něj by tedy byl dům se zahradou, ovšem samozřejmě s přístupem dovnitř. Je to klidný a přátelský pejsek, který se už těší na nového pána!

Stopáž26 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD