Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Animal Eye a nová legislativa, která zabrání nekontrolovanému množení psů

Animal Eye, z.s. je nezisková organizace, jejímž hlavním cílem je důslednější prosazování práv a zájmů zvířat, především pak zvířat v zájmových chovech. Její vznik podnítilo znepokojení nad neutěšeným stavem ochrany domácích zvířat, zvláště nekontrolované množení zvířat za účelem prodeje. Tým této neziskovky pravidelně monitoruje inzertní portály a další komunikační kanály a snaží se nastavovat překážky k páchání trestných činů v již zmíněné oblasti. Kromě toho je v kontaktu s útulky a snaží se pomáhat nacházet zvířatům nové domovy. Poskytuje také odborné právní poradenství v oblasti ochrany zvířat. Vzhledem k tomu, že členové této neziskové organizace jsou z velké části právníky, zapojuje se také do připomínkování předpisů a legislativních návrhů a iniciuje potřebné změny. Jedním z nich je i návrh zákona o zavedení identifikace psů, centrální evidence a o změně některých zákonů. Ten počítá s tím, že psi budou povinně označeni mikročipem a evidováni v centrálním registru, který zahrne všechny dosavadní databáze. V současné době nejsou tyto registry vzájemně propojené, proto je jejich efektivita a účinnost poměrně nízká. Změny by se mohly dotknout i živnostenského zákona, neboť chov zvířat je prozatím živností volnou. Majitelů domácích mazlíčků by se tato změna nijak nedotkla, ale zacílila by na množitele a překupníky, kteří mají dosud v podstatě volnou ruku.

Více informací najdete na animaleye.cz.

Péče o starého pejska nebo kočku

V reportáži se chceme zaměřit na to, jaké potřeby mají zvířata vyššího věku. Je jasné, že pejsek nebo kočka mají v průběhu života různé požadavky na péči. Majitelé si to často neuvědomují, a tak bychom chtěli upozornit, na co si dát pozor, vlastníme-li pejska či kočičku věku seniorského. O radu jsme požádali veterinární lékařku Martinu Jůzovou. Snad vám bude „manuál“ ke zvířátku vyššího věku k užitku.

Než si osedlám koně

V tomto dílu miniseriálu Než si osedlám koně se zaměříme na nejčastější chyby ze sedla.

Nabídka psů

Útulek pro opuštěná zvířata
Hradečnice 1980, Hradec Králové
tel. čísla: 495 497 075 nebo 731 131 227
č. účtu: 636 270 217/0100, variabilní symbol: 23
www.tshk.cz/utulek/cs

Korinek

Korinek je sedmiletý nalezenec. Tento kříženec kamarádské povahy je v útulku už třetím rokem. Korinek má rád děti. Užívá léky pro opakující se záněty kůže způsobené hmyzem. Nejlépe by mu bylo v domku se zahradou.

Bondy

Kříženka Bondy je roční fenečka. Má velmi přátelskou povahu, je bystrá a velmi temperamentní. Bondy by se líbilo ve sportovně založené rodině, která obývá nejlépe domek se zahrádkou.

Cora

Cora je krásná fenka německého ovčáka. Potulovala se v ulicích Hradce Králové. Je jí sedm let. Cora je vášnivá aportérka. Má přátelskou povahu, ale k volnému chovu v zahradě není vhodná, protože šplhá přes plot. Nová panička nebo páníček by jí měli dopřát hodně pohybu.

Don

Don je tříletý kříženec. Je to velmi čilý a veselý pejsek, což oceňují především jeho příznivci-dobrovolní venčitelé. Je s ním legrace, ale nehodí se pro chovatele-začátečníka. Potřebuje laskavé, i když pevné vedení.

Blondy

Tříletý Blondy je nalezenec, který v útulku pobývá od letošního ledna. Je velmi temperamentní, vhodný pro sportovní vyžití. Blondy by se cítil velmi dobře v domku se zahradou. K ostatním pejskům se nehodí, měl by být jediným zvířetem v domě.

Fousek

Sedmiletý Fousek je velmi hodný a mazlivý. Má drobný handicap, vidí pouze na jedno oko. Fouskovi to ve spokojeném žití ale vůbec nebrání. V útulku má své příznivce, kteří jej vodí každodenně na procházky a to samé by očekával i od svého osvojitele či osvojitelky.

Teddy

Teddy je pro svou krásu a vřelé srdce velmi oblíbeným psem. Je to představitel japonského plemene Tosa inu. Jsou mu čtyři roky. Teddy se hodí pro zkušeného kynologa, nejlépe k domku se zahradou. Nová majitelka či majitel musí počítat se zdravotními obtížemi, které dle veterinárního lékaře dříve či později nastanou. Teddy má totiž dysplazii kyčelních kloubů, kterou nelze operovat. Šetřit ho a nezatěžovat, radí veterinární lékař.

Nikita

Nikita je překrásná fena amerického pitbulteriéra. Je jí osm let. Je přátelská, ale k jiným psům a k dětem není vhodná. Nikita je kastrovaná a moc by si zasloužila dobrý domov u zkušeného a hodného chovatele či chovatelky.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 P ZJ ST AD HD