Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Dogpoint staví útulek

Soukromý depozit pro opuštěné a týrané psy Dogpoint o.p.s. pomáhá již několik let zvířatům bez domova. Věnuje se především psům opuštěným nebo týraným. Pejsky ve své péči resocializují a nacházejí jim nové, kvalitní domovy. Kromě toho se Dogpoint věnuje osvětě.

Pejsci, o které se členové nebo dobrovolní spolupracovníci Dogpoint starají, jsou umisťováni do dočasné péče. Cílem však je poskytovat pejskům péči na profesionální úrovni, což lze v útulku. Proto se členové Dogpointu pustili do přestavby objektu poblíž Kolína, který bude tomuto účelu sloužit. Zajímá vás víc? Podívejte se na reportáž. Dozvíte se, jak vy sami můžete pomoci.

Více informací o projektu najdete na www.jaksestaviutulek.cz

Petpasy – nové cestovní doklady pro zvířata

Cestování s domácími mazlíčky upravovala jedenáct let stará evropská směrnice, jejíž platnost vypršela koncem loňského roku. Od letoška budou vydávány majitelům zvířat nové petpasy.

Až dosud stačilo k vydání petpasu, aby bylo zvíře tetované a nebo čipované. Od letoška musí být každé zvíře, se kterým chce majitel vycestovat za hranice České republiky, čipované. Číslo čipu je uvedeno v petpasu, aby byla zajištěna správná identifikace zvířete.

Čip i petpas získá majitel zvířete u veterináře. Nezapomeňte, že poté, co dostane zvíře u veterináře čip a vy máte petpas v ruce, musíte ještě zvíře zaregistrovat do databáze Národního registru majitelů zvířat (www.narodniregistr.cz), jinak se čipování zvířete mine účinkem. Nový petpas budete potřebovat také v případě, že byste chtěli cestovat se zvířetem a využít k tomu leteckou dopravu.

V reportáži vám nabídneme ucelenou informaci o petpasech a také vás upozorníme na úskalí, která může skýtat cestovaní se zvířetem do zemí jako je například Velká Británie, USA, Austrálie nebo Nový Zéland.

Trénink jako rozhovor

V druhém dílu miniseriálu Trénink jako rozhovor si řekneme, proč má pes některé cviky raději než jiné.

Nabídka koček

Kočičí dům Kocour Felix v Klecanech
U Obalovny, areál Dolních kasáren č. 948, Klecany
telefon: 728 193 712, 774 685 999
Kočky k adopci: příjmy do útulku a depozit: 728 193 712
číslo účtu: 179500872/0300
www.psoz.cz

Klikněte pro větší obrázek OCTAVIA je černá kočička narozená v červnu 2014. Byla ještě jako úplně maličká odchycena i se svou maminkou a dalšími třemi sourozenci ve sklepě paneláku v Praze 10. Ale nájemníci je tam nechtěli. Octavia je neuvěřitelný mazlíček, zpočátku se však lidí spíše bojí. Bylo by ideální, aby domov nalezla i se svojí sestřičkou z útulku – Messalinou.

Klikněte pro větší obrázek EDITA je šestiletá kočička. Dle veterináře je na svůj věk v úžasném stavu. Je kastrovaná. Povahu má velice milou, k lidem je přátelská a za podrbání za ouškem by dala život. Jinak je velmi nevtíravá a klidná a byla by výbornou společnicí do klidné rodiny nebo i pro starší lidi.

Klikněte pro větší obrázek Asi pětiletý SAMUEL žil ještě se dvěma dalšími kocoury u starého pána na vesnici v západních Čechách. Jenže pán zemřel a sousedi neměli chuť se o kocoury starat. Asi dva měsíce byli kocouři o hladu a bez střechy nad hlavou, než jednu sousedku napadlo zavolat do útulku. Od léta 2014 je Samuel zde a čeká na nový domov. Je velmi přítulný, jen se mazlí občas trochu drsněji. Miluje lidi, je dominantní k jiným kocourům a dobře se snáší se psy.

Klikněte pro větší obrázek Asi dvouletá MATYLDA se do útulku Kocour Felix dostala z blízkých Klecánek. Tam ji i její sestru kdosi vyhodil na zahradu jednoho domu. Majitelovy děti kočičky krmily, ale ty by chtěly do domu a to nešlo. Proto je majitel raději přivezl do útulku, kde k velkému překvapení do týdne obě porodily. Koťátka zde odkojily a nyní už je jedna ze sester umístěná a druhá čeká ve zdejším útulku na opravdový domov.

Klikněte pro větší obrázek Tříletý mourek KUBÍČEK si užil své. Je to původně kocourek z ulice. Někdo mu ale zlomil horní i dolní čelist, a tak následovala operace a poté už putoval do útulku. Je ale nešťastný, protože se bojí množství koček, které jsou tu s ním. Velmi nutně proto potřebuje najít vlastní domov. Kubíček je velice hodný, mírný a mazlivý kocourek a byl ideálním společníkem hlavně pro staršího člověka či rodinu, která by mu dopřála klid a bezpečí.

Klikněte pro větší obrázek ČUK je dvouletý kočičák. Je trochu plašší, ale jakmile si zvykne, promění se v mazlíka. Snad se najde hodný a trpělivý člověk, který by mu dal domov. Čuk je totiž velmi milý, hodný a bystrý kocourek. Hledáte-li společníka, vyberte si třeba Čuka.

Klikněte pro větší obrázek Čtyřletá SEBASTIÁNKA je tichá mourinka. Do útulku ji přinesli před rokem lidé po zemřelé mamince. Děti zdědili byt, ale na kočičku byla mladá paní alergická. Sebinka si v útulku nezvykla, moc se jí stýskalo. Teď už to je trochu lepší, ale po trvalém domově tahle kočička moc prahne. Sebastiánka je velmi klidná, milá a přítulná.

Klikněte pro větší obrázek Černá SLÁVKA je dvouletá kočička. Je velmi přítulná, vděčná za pohlazení, milá a mírná a přesto zatím trvalý domov nenašla. Slávka má malý handicap – veterinář jí při kastraci omylem udělal kastrační značku (záštip) na obou ouškách, a tak vypadá trochu legračně. Pro toho, kdo jí poskytne domov, bude však tou nejmilejší společnicí.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 P ZJ ST AD