Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Buldočí naděje

Buldočí naděje vznikla začátkem prosince loňského roku. Její zakladatelky se už předtím aktivně angažovaly v pomoci psům s placatým nosem, aby však mohla být jejich pomoc konkrétnější, rozsáhlejší a účinnější, rozhodly se založit občanské sdružení.

Cílem o.s. Buldočí naděje je kromě aktivní pomoci buldokům a buldočkům v nouzi (týraným, zanedbaným nebo nechtěným psům, ale například i pejskům z množíren apod.) také osvěta veřejnosti.

O.s. Buldočí naděje nedisponuje žádným útulkem, naopak se snaží pomáhat buldoky a buldočky z útulků umisťovat, případně si je berou do dočasné péče a poté jim sami hledají nové domovy. Není ničím neobvyklým že těch nejpotřebnějších se trvale ujímají dobrovolní dočaskáři z řad o.s. Buldočí naděje.

Více se o tomto sdružení dozvíte z naší reportáže nebo na www.buldocinadeje.cz.

Lamafarma

Na farmě v Malé Veleni chová rodina Švandova lamy krotké, miniaturní oslíky a zakrslé kozy. Zvířata nejsou chována jako hospodářská, ale jako mazlíčci. Farma je zaměřená na chov hobby plemen.

Zvířata žijící na farmě jsou chována co nejpřirozenějším způsobem s ohledem na jejich potřeby i životní prostor, stravu a veterinární péči. Zakrslé kozy holandského typu, lamy krotké i miniaturní oslíci, jejichž chov je založen na stádečku z Irska, mají svá specifika, se kterými se budete moci seznámit v reportáži.

Máte-li zájem o mazlíčka tohoto typu, vězte, že to není vůbec jednoduché. Vše začíná u vhodných prostor, respektive rozsáhlých pozemků, které zvířata k životu potřebují. Nemůžete si také pořídit pouze jednu lamu, oslíka či kozu, každý z nich potřebuje ke spokojenému životu, alespoň jednoho parťáka svého druhu. Strava musí mít správné složení, důležité je i ustájení a v neposlední řadě musíte počítat i s pravidelnou veterinární péčí, která také něco stojí.

Více informací najdete na www.lamafarma.cz.

Pomáháme jim přežít

V dalším dílu miniseriálu se zaměříme na projekt Pesisir Balikpapan a studium khau nosatého.

Nabídka koček a psů

Občanské sdružení na ochranu zvířat Chlupáči v nouzi
Tmáň – Lounín 34, Králův Dvůr u Berouna
tel.: 604 519 377
č. účtu: 2400616217/2010
www.chlupacivnouzi.cz

Klikněte pro větší obrázek FILIPKA je rok a půl stará kočička odebraná nezodpovědné majitelce, která se o kočky nestarala a trápila je žízní a hladem. Filipka byla při přejetí do útulku velmi hubená a musela dostávat infúze kvůli dehydrataci. Naštěstí se ale ze všeho jako správná číča nakonec vylízala a nyní se těší dobrému zdraví. Filipka je kastrovaná a velmi čistotná. Hledáme pro ni domov v bytě nebo v domku se zahradou.

Klikněte pro větší obrázek Dvouletý DONALD je krásný černý kocourek, který měl smůlu, že se v rodině, kde bydlel, objevila alergie u dítěte. Bohužel to jinak nešlo, a tak vám teď Donalda nabízím s prosbou o osvojení. Je to milý, hodný, vychovaný kočičí kluk. Nejlépe by mu bylo v bytě nebo v domku se zahrádkou se stálým přístupem dovnitř. Donald je kastrovaný.

Klikněte pro větší obrázek GABČA byla při příchodu do útulku tak podvyživená, že skončila na veterinární klinice na infúzích. Srst měla olysalou a částečně jí chyběla úplně. Tak zbědovanou kočičku bych vám nepřála vidět. Nyní už se ale Gábinka zotavila z nejhoršího a i srst jí pěkně dorůstá. Gabča už se moc těší do nového domova – do bytu, kde by uvítala i kočičí kamarády. Je jí rok a půl a je kastrovaná.

Klikněte pro větší obrázek Pětiletý BOHOUŠEK je velmi milý a hodný kocourek, mezi ostatními kočkami ale musí mít navrch. Proto je vhodný nejlépe jako jedináček do domku se zahradou a s přístupem do bytu. Má šelest na srdci, s tím by budoucí majitelé měli počítat. O to víc ale Bohouškovi přejeme, aby se ho někdo ujal.

Klikněte pro větší obrázek Roztomilá mourovatá kočička se zrzavým flíčkem na hlavě slyší na jméno ČIKITKA. Potulovala se v nedaleké chatové oblasti a žadonila o jídlo. Hodným lidem se jí zželelo a přivezli ji do útulku. Roční Čikitka je kastrovaná a ráda by strávila zbytek života v rodině, kde by měla své místo.

Klikněte pro větší obrázek Ani dvouletý MILÁNEK neměl start do života zrovna lehký, jako mnoho jiných kočiček. Byl podvyživený a vyzáblý na kost. Stačila ale pravidelná a vydatná strava, láskyplná péče pracovníků útulku, a z Milánka se vyloupl kocourek jedna báseň. Milánek je kastrovaný.

Klikněte pro větší obrázek JURÁŠEK je sotva odrostlé roční kotě. Pochází z naprosto nevyhovujících poměrů od paní, která kočičky nekontrolovatelně množila a přitom jim nedopřála ani tu základní péči. Jurášek je milý a přátelský kocourek. Je kastrovaný. Najde se pro něj přívětivý domov a laskavá majitelka či majitel?

Klikněte pro větší obrázek Malá ŽANETKA je tříměsíční kříženka loveckého plemene. Do útulku se dostala ještě s osmi sourozenci od nezodpovědných lidí, kteří množili štěňata a pak nevěděli co s nimi. Doufám, že se pro psí holčičku najde fajn člověk, který jí dopřeje slušné psí vychování, svou milou přítomnost a stálý domov.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ZJ ST AD