Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Příběh oslíka Mikuláše

Oslík Mikuláš neměl zrovna šťastný start do života. Jeho maminka ho nepřijala, odmítala ho krmit a nevěnovala mu péči, potřebnou pro přežití. Mikuláš tak skončil na veterinární klinice, kde ho pravidelně krmili, poskytli mu teplo a vše, co malé oslí miminko potřebuje ke zdárnému vývoji. Oslík Mikuláš je bojovník, a tak vše nakonec dobře dopadlo. Teď už se prohání po pastvinách nedaleko Prahy. Vypravíme se za ním s kamerou a přiblížíme vám nejen jeho příběh, ale i životní osudy ostatních zachráněných zvířátek, o která se v jezdecké školičce v Měšicích u Prahy starají.

Miniseriál: „Psí řeč“

V dalším vydání našeho miniseriálu zjistíme, jak zvládnout přivykání na samotu a spánek.

Nabídka psů

Psí útulek Chlum u Hořic
Holovousy 12, Hořice
telefon: 777 895 626
číslo účtu: 2000101003/0800
www.utulek-chlum.estranky.cz

Klikněte pro větší obrázek Devítiletý rotvajler SPEEDY pochází od majitele, který se o něj nedovedl postarat. Pejsek mu proto musel byt odebrán. I přesto je Speedy nekonfliktní a velice dobře vychovaný pes. Dnes patří k největším mazlíkům v útulku. Do rukou však půjde pouze zkušené chovatelce či chovateli.

Klikněte pro větší obrázek KIM je tříletý německý drátosrstý ohař. K jiným psům je velice dominantní, ale k lidem absolutně oddaný a věrný. Nejvíc by se hodil jako společník pro aktivní lidi. Do útulku se dostal vzhledem k lovecké neupotřebitelnosti. Jednou už se sice povedlo umístit Kima do nové rodiny, ale brzy se tam omrzel a skončil uvázaný na košili u stanice městských strážníků. Ti ho poté dopravili sem do útulku a Kim tu teď čeká na novou příležitost. Marně vyhlíží někoho, kdo by o něj projevil zájem.

Klikněte pro větší obrázek LOJZA je pětiletý kříženec labradora. Po srážce a autem zůstal slepý na jedno oko. Lojzík nemá rád jiné pejsky, ale fenky mu nevadí. Lidi - a obzvlášť děti - má moc rád. Lojza potřebuje hodně trpělivosti, lásky a pochopení. Je to aktivní pejsek, a proto by mu bylo nejlépe u sportovně založené rodiny, která ráda tráví čas v přírodě.

Klikněte pro větší obrázek ARTUR je čtyřletý pejsek plemene americký kokršpaněl. Je zvyklý žít v bytě, nic neničí. Pokud mu ale nabídnete dobrý domov v domku se zahrádkou, rozhodně ho neurazíte. Musím vás ale upozornit na takovou kokří specialitku - jak už to u nich bývá, i Arturek je občas svéhlavý a ne moc vhodný do rodiny s dětmi. Jinak je to ale moc fajn pes.

Klikněte pro větší obrázek RALF je tři roky starý pes statné postavy a výborné povahy. Tenhle německý ovčák už si zažil své, několik měsíců se toulal po okolních vesnicích a musel se sám uživit. Nakonec se naštěstí dostal do útulku a já vám ho teď mohu představit. Ralf má přátelskou povahu, je poslušný, nekonfliktní a bude jak dobrým hlídačem, tak oddaným společníkem.

Klikněte pro větší obrázek BELLA je asi roční fenečka, která zatím neměla moc štěstí. Už jednou našla náhradní domov, ale paní, která se jí ujala, nakonec zjistila, že na pejska nemá dost času a tak milá Bellinka putovla zpátky do útulku. Bella je hodná, milá, přátelská a poslušná psí holka. Zasloužila by si dobrý domov.

Klikněte pro větší obrázek Tříletá SÁRA je bezkonfliktní, zpočátku trochu nedůvěřivá a bojácná americká stafordšírská teriérka. Při dobrém zacházení může být klidně i v rodině s dětmi. I přes všechna pozitiva si však Sáru z útulku odvede jen člověk, který má s tímto plemenem zkušenosti.

Klikněte pro větší obrázek Pětitelá kříženka BERUŠKA je úplný psí poklad. Je milá, hodná, poslušná, ve společnosti lidí si doslova lebedí, děti miluje. Než půjde Beruška do adopce, musí ještě odchovat svá štěňátka, ale zamluvit si ji mžete hned. Nové domovy budou samozřejmě potřebovat i její děti, také máte z čeho vybírat.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2013
 P ZJ ST