Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Labutě

Klikněte pro větší obrázek Každým rokem se v zimě opakuje stejný scénář. Lidé krmí labutě. Nejčastěji bílým pečivem, které je pro ně naprosto nevhodné, protože neobsahuje živiny, které labutě získávají z přirozené stravy. S krmením labutí na zamrzlých vodních plochách však souvisí i další problémy, které labutím vůbec neprospívají.

Labuť, která se zdržuje na zamrzlé vodní ploše a je krmena lidmi, nemá důvod Klikněte pro větší obrázek měnit stanoviště. To však umožňuje predátorům (např. liškám) lehce se k labuti dostat. Jak je to dál, není nutné popisovat. Další nebezpečí, které hrozí labutím na zamrzlých vodních plochách, je umrznutí. Volná voda je totiž hřeje, zmrzlá voda ne. A proč by labuť měnila stanoviště, když jí lidé nosí „dobroty“ přímo pod nos? I proto bychom neměli krmit labutě na zamrzlých vodních plochách.

Klikněte pro větší obrázek Občas se také stává, že vidíme sedět labuť na ledu. V takovém případě je dobré se přesvědčit, zda labuť odpočívá, nebo zda je opravdu v nesnázích (zda jí nepřimrzla pírka k ledu). V takovém případě se snažíme labuť vyplašit a pokud opravdu potřebuje lidskou pomoc, zavoláme záchrannou stanici nebo hasiče.

Více informací vám ráda poskytne každá záchranná stanice pro volně žijící živočichy.

Co bychom měli vědět o útulcích

Čeká nás první díl nového seriálu, tentokrát se bude týkat venčení psů veřejností v útulku v Praze-Troji.

Novinky v Zajíčku na koni

Občanské sdružení Zajíček na koni nabízí jako každoročně různé projekty. Kromě Klikněte pro větší obrázek hiporehabilitace, která je určena především handicapovaným dětem (ale nejen jim), se chystá zimní tábor o dvou turnusech. Od dubna pak poběží projekt Klikněte pro větší obrázek kavárna Na skok, kde by někteří klienti během dopoledne obsluhovali hosty. Projekt má pomoci dospělým klientům Zajíčka – mladým lidem s duší dítěte (Downův syndrom, autismus) – začlenit se do společnosti, zvýšit si sebevědomí, pocit soběstačnosti a užitečnosti.

Klikněte pro větší obrázek Zajíček se však také potýká s vážnými problémy. Kvůli finančním potížím musel prodat tři hiporehabilitační koníky. Aby Zajíček nemusel přistoupit k prodeji dalších koní, hledají se adoptivní rodiče, kteří by alespoň část nákladů na péči o koně finančně zajistili.

www.zajiceknakoni.cz

Nabídka pejsků

Psí Útulek Bouchalka
Na Bouchalce 398, Buštěhrad u Kladna
telefon: 312 250 508 nebo 603 523 070
číslo účtu: 219 108 02 67/0100
www.psiutulekbouchalka.eu

Klikněte pro větší obrázek Dvouletá hrubosrstá jezevčice ŠMOULINKA přišla o přední nožku po kolizi s vlakem. Teď už je ale v pořádku, raduje se ze života a běhá jako drak. Šmoulinka je velký mazel a moc milá fenečka, od ostatních pejsků si však nic líbit nenechá. Chcete ji?

Klikněte pro větší obrázek BOBINKA je tři roky stará německá ovčanda. Do útulku se dostala po smrti milované paničky. Bobinka je velmi hodná, učenlivá a poslušná. Líbilo by se jí jak v bytě, tak v domku se zahradou – hlavně, aby to bylo u hodných lidí.

Klikněte pro větší obrázek Asi roční šarpejka ŠÁRKA je hodná, na omak celá plyšová. Kdo by chtěl pejska-kamaráda na klidné trávení času – a to jak na procházky, tak na povalování na gaučíku u televize – je na správné adrese.

Klikněte pro větší obrázek Rok a půl stará PETRA je pejsek plemene německý ovčák. Je veselá, radostná, hravá, velmi bystrá a poslušná. Tohle trochu odrostlejší štěně by se hodilo nejlépe do rodiny s dětmi, protože k dětem má Petra opravdu kladný vztah – no vždyť byla také nalezena v objektu mateřské školky.

Klikněte pro větší obrázek FOX je tříletý parson teriér, který se výborně hodí jako parťák pro společné svižné procházky za účelem hubnutí paničky nebo páníčka. Foxík je velmi hodný pes, neustále dobře naladěn a ke všemu ochoten. Ostatní pejsci – hlavně fenky – mu nevadí.

Klikněte pro větší obrázek Dovolte, abych vám představil belgického ovčáka MEFIHO. Jsou mu dva roky a půl. Je to výtečný hlídač, který však ví, co se sluší a patří. Na cizí pouští hrůzu, ale pošťáka nesežere. Mefi je vyrovnaný a poslušný pes. Na ostrahu rodinného domku je jak dělaný.

Klikněte pro větší obrázek Hodná, mazlivá JESSIKA je tři a půl roku stará kokršpanělka. Po autonehodě zůstala jediná z celé rodiny, proto je v útulku. Tahle psí dáma rozhodně nepatří do boudy. Jessika vás spíš doprovodí do restaurace nebo na výstavu a poté se s vámi s chutí podívá na televizní program a půjde spát. Jessika je pejsek vhodný i pro staršího člověka.

Klikněte pro větší obrázek Šestiletý BART má základní výcvik, je nekonfliktní, dobře vychovaný. Původní majitel nechal Barta u pošty a chudák pes tam v mrazu hodiny trpělivě čekal… bohužel se však nedočkal. Kdo si Barta vezme, udělá opravdové terno. Bart je totiž fakt moc príma pes.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2011
 P ST