Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázek Pražská sanitka ČSOP pro volně žijící zvířata působí v hlavním městě od podzimu 2009 a jejím hlavním smyslem je rychlost zásahu. Poraněná zvířata, o kterých informují občané nebo třeba policie, Klikněte pro větší obrázek potřebují ošetření hned na místě a rychlý transport do míst, kde se jim může dostat odborné pomoci. Mohou to být třeba mláďata poštolky, která si pro vylétnutí z hnízda vybrala rušnou pražskou ulici plnou aut. Osádka sanitky spolupracuje s veterináři, kteří se specializují na volně žijící zvířata. Další péče zvířata čeká ve Klikněte pro větší obrázek specializovaných záchranných stanicích nedaleko Prahy. Nejčastěji jsou převážena do Vlašimi a Pátku u Poděbrad. Z hlavního města sem přicházejí především ptáci, kteří se zranili nárazem do skleněné plochy – tento typ úrazů je městské specifikum. V sanitce se zvířatům dostane první pomoci. Klikněte pro větší obrázek Pracovníkům záchranných stanic jde především o to, aby ta šťastnější, která se uzdraví, nabrala dost sil před návratem do volné přírody. To se podaří zhruba u poloviny pacientů. Ostatní zůstávají v péči stanice. Sanitka je velmi užitečná. V mnoha případech jde o rychlost ošetření – zvíře má potom větší šanci na úplné uzdravení.

Pokračovat bude náš seriál o zvířatech v zoo.

Nabídka psů a koček bude z Archy Liberec.

Zvířata z ARCHY – Centra pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec
Telefon: 485 106 412, 602 774 104
Číslo účtu: 2132461/0100, variabilní symbol 2100

Klikněte pro větší obrázek MAZLÍK se jmenuje pěkný, čtyřletý pitbul. Bývalí majitelé ho v letos v lednu uvázali u útulku a opustili. Pejsek trpěl silným zánětem kůže. Dnes už je vyléčený, doživotně však musí užívat nízkou dávku léků. Mazlík je čistotný, k lidem moc hodný, s ostatními zvířaty má ale problém.

Klikněte pro větší obrázek Kříženka německého ovčáka FÍNA je asi čtyřletá. Bývalým majitelům byla odebrána a třebaže nikdy nežila v bytě, ale ve staré garáži, je velice čistotná. Fína je velká přebornice na mazlení a hledá pána, který potřebuje kamarádku a společnici. Své lidi a nový domov si ohlídá.

Klikněte pro větší obrázek Desetiletý německý ovčák dostal jméno VRRK. Trpěl chronickým zánětem, a tak mu byly odstraněny ušní boltce. Dnes už je bez potíží. I když není Vrrk žádný velký hlídač, postavou vzbuzuje respekt. Potřebuje kamarádskou rodinu a výběh na zahradě, kde by byl konečně doma.

Klikněte pro větší obrázek Sedmiletý kříženec jezevčíka ZOO byl bývalými majiteli vypuštěn u zoologické zahrady. Pejsek má výbornou, klidnou povahu, je bezproblémový a moc milý. Má moc rád procházky s dětmi. Zaslouží si spolehlivý domov a trochu štěstí.

Klikněte pro větší obrázek LOUČA je starší slepý kříženec špice. Přes svůj handicap je velmi aktivní a dobře se orientuje ve známém prostředí. Výborně se snáší s ostatními psy. Nepotřebuje zvláštní péči – jen laskavou lidskou ruku, která ho občas pohladí a dá mu pocit bezpečí. Moc za něho prosíme.

Klikněte pro větší obrázek Starší, malá kříženka pudla se jmenuje RUSALKA a patří také k povodňovým pejskům. Do útulku přišla zanedbaná a zablešená. Je čerstvě ostříhaná, takže ještě nemá tu pravou pudlí fazónu. Je moc hodná a zasloužila by si pár let lepšího života u dobrých lidí.

Klikněte pro větší obrázek Asi šestiletý kříženec trpasličího pudla POKR je tak trochu svéráz. Na procházkách se chová vzorně, je hodný a trpělivý, v bytě ho však popadá amok. Zalézá pod nábytek a vrčí. Jde asi o nějaké trauma z minula. Potřebuje zkušeného pejskaře, který si s problémem bude vědět rady.

Klikněte pro větší obrázek MEDULINA se jmenuje asi pětiletá kříženka německého ovčáka s leonbergrem. Naléhavě potřebuje lidskou pozornost a každodenní kontakt se svým člověkem. Je totiž citlivá a velmi mazlivá. Hodí se do domku se zahradou, v kotci se však necítí dobře. Je velmi dobrá hlídačka.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2010
 P ST