Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše
Klikněte pro větší obrázek V Hradčanech u Ralska navštívíme útulek pro lesní zvěř. V současné době pobývá v útulku na 150 volně žijících živočichů různých druhů. Útulek slouží zvířatům buď jako azyl dočasný (v případech, kdy se zraněné zvíře zotaví natolik, že může být navráceno do přírody), nebo jako azyl trvalý (v případech, kdy je handicap zvířete natolik závažný, že by ve volné přírodě už nemělo šanci přežít).
Klikněte pro větší obrázek Zvířata, která se sem dostávají, mají většinou dost pohnutý osud. Najdeme tu například mývala, kterého věznil původní majitel celé roky v garáži, kde nebylo žádné světlo, lišáka, který se jako mládě chytil do pasti a když se chtěl vysvobodit, vylámal si zuby. Do volné přírody už se nikdy nevrátí, protože by tam umřel hlady. V útulku najdeme i srnečky, daňky nebo třeba divočáka, spoustu menších živočichů a také různé druhy ptáků.
Útulek pro lesní zvěř však neslouží pouze jako záchranná stanice. Velký důraz klade na osvětu. Snaží se přiblížit a „otevřít“ přírodu především dětem. K tomu jsou určeny programy a všemožné akce, které pokaždé přilákají spoustu návštěvníků. O zvířata a provoz útulku se stará jeho majitel Radek Bill, se kterým si bude Zdeněk Srstka povídat nejen o útulku, ale také o jeho obyvatelích.

Lesní koutek Ralsko – Stanice pro handicapované živočichy
Hradčany 459
Tel. číslo: : 607 606 451
Číslo účtu.: 1879311153 / 0800

V novém dílu seriálu o koních se dozvíme, jak a čím koně krmit.

Nabídka pejsků z Městského útulku pro psy Lesan
Na Hrombabě, Kralupy nad Vltavou
Tel. č.: 775 105 275 nebo 775 223 845
Číslo účtu: 465 532 349 / 0800

Klikněte pro větší obrázek RONY je rok a půl starý kříženec. Je to temperamentní, veselý a společenský pejsek. Rony vychází velice dobře jak s lidmi, tak s ostaními zvířaty. Dobře mu bude u aktivních lidí, kteří budou mít dostatek času na jeho výchovu a budou s ním chtít trávit čas nejen na zahradě, ale i na procházkách a výletech. Rony by se navíc výborně hodil i na sport – třeba agility.
Klikněte pro větší obrázek Tříletá fenka křížence se jmenuje TAMINKA. Byla odebrána původní majitelce pro týrání a spolu s ní dalších asi sto pejsků. Pejsci byli zbědovaní, nebyli vůbec socializovaní, kontakt s člověkem neznali, měli vážné zdravotní problémy. Taminka byla jedna z těch odvážnějších. Jako první se nechala pohladit. Dnes už je po kastraci a má vyléčený zánět očí. Nechá se pochovat a v bytě je čistotná. Jen vodítko se jí zatím moc nezamlouvá. Hledáme pro Taminku paničku nebo páníčka, kteří by ji měli rádi a nabídli jí teplý pelíšek a opravdový domov.
Klikněte pro větší obrázek MEX je asi šestiletý kříženec NO. K cizím je zpočátku nedůvěřivý a zkouší být i paličatý. Při dobrém přístupu ho to ale za chvilku přejde a stane se z něj poslušný a milý pes. Zjistíte pak také, že ovládá základní výcvik a že se umí pěkně vyčítavě koukat, když ho za dobře splněný povel nepochválíte. Mexík potřebuje páníčka s přirozenou autoritou, který má předchozí zkušenosti se psy. Dobře by mu bylo u domku se zahradou nebo u někoho, kdy by s ním chodil hodně ven.
Klikněte pro větší obrázek Roční kříženka německého ovčáka slyší na jméno BESY. Byla uvázaná dva dny u sloupu, než se jí zželelo jednomu hodnému pánovi, který ji dovedl do útulku. Besinka je sice menšího vzrůstu a je trochu bázlivá, ale rychle si zvyká. Na vodítku si není moc jistá, ale snaha se jí upřít nedá. Besinka potřebuje trochu vykrmit a získat zpátky ztracenou důvěru v lidi.
Klikněte pro větší obrázek Čtrnáctiletý TOMÍK je střední knírač. Do útulku se dostal po smrti paničky. Tomík je starší pán, klidný a vyrovnaný. Sice už hůře vidí a slyší, ale vzhledem ke svému věku má ještě spoustu elánu. Moc rád chodí na procházky. Sice svým tempem, ale užívá si to. Tomík bude výborným společníkem ke starším lidem.
Klikněte pro větší obrázek BEN je desetiměsíční kříženec německého ovčáka. Až vyroste, bude ho pěkný kus, to už je vidět teď. Beník je temperamentní mládě, které se potřebuje pořádně vyřádit. Hodí se proto nejlépe ke sportovně založeným lidem, kteří jeho nadměrný temperament zkrotí dlouhými procházkami a dají mu pořádný výcvik. Beník je fajn pes, ze kterého si můžete vychovat bezvadného společníka i neohroženého hlídače.
Klikněte pro větší obrázek ALIDA je asi čtyřletá kříženka. Také jeden z odebraných pejsků, kteří se potřebují zotavit. Je kastrovaná, žere z ruky, nechá se pohladit, ale ještě úplně nevěří. Alida je klidná a vyrovnaná. Svou smečku chrání a je dominantní. Na cizí nejdřív sice pouští hrůzu, ale po chvilce už leží na zádech a nechá se drbat. Vodítko jí zatím k srdci moc nepřirostlo. Pokud jste si vyhlédli k adopci Alidu, bylo by dobré podílet se na jejím ochočování už v útulku a alespoň párkrát za ní přijet, aby měla možnost si na vás zvyknout.
Klikněte pro větší obrázek Desetiměsíční kříženec LISTER je krásný, hravý kudrnáč. Je to moc chytrý a bystrý pejsek, který skončil v útulku proto, že na něj původní pán neměl čas. Najde se pro Listera zodpovědný a hodný člověk, který se ho s láskou ujme a nebude litovat času stráveného s tímhle príma psem?
Stopáž14 minut
Rok výroby 2009
 P ST 4:3