Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázek V posledním předprázdninovém Chcete mě? Vám představíme občanské sdružení Pomocné tlapky, které se už sedm let stará o výcvik vodících psů pro nevidomé a asistenčních pro tělesně postižené. Klikněte pro větší obrázek Aktivně se věnuje i canisterapii a popularizaci práce lidí s pomocnými psy. Reportáž přináší informace nejen o výcviku zvířat, ale i o způsobu odpočinku a relaxace pejsků, jejichž životním údělem je péče o postiženého člověka.

V kratším příspěvku seznámíme s aktivitami na pomoc opuštěným zvířatům, kterým se už několik let věnují učitelé a žáci Masarykovy základní a mateřské školy v Melči u Opavy.

Klikněte pro větší obrázek I další díl kynologického seriálu patří soužití s pejskem z útulku. Někteří z nich mohou mít po letech v kotci problémy s hygienou a Věra Brunclíková poradí, jak psa naučit čistotnosti.

Za nabídkou psů jsme se vypravili do Odchytové stanice Lary v Praze 9 Třeboradicích a zdejší pejsci se nám moc líbili. Pouhé dva dny po našem natáčení však stanici zničila prudká bouře s vichřicí. Prosíme proto diváky pořadu Chcete mě? o pomoc. Útulek uvítá jakýkoli finanční obnos, který mu umožní znovu postavit kotce a obnovit činnost. O nabízených pejscích i aktuální situaci útulku se víc dozvíte na telefonním čísle 605 189 844. Číslo účtu stanice Lary je 221 459 309/0800. Děkujeme za pomoc zvířatům v nouzi, přejeme vám krásné, slunečné léto a těšíme se v září opět na shledanou u obrazovky.
Klikněte pro větší obrázek Asi sedmiletá fenka MÍLA byla nalezena opuštěná v příkopu. Je moc hodná, přítulná a bude dobrou kamarádkou v rodině s dětmi. V půlce května se jí narodila čtyři krásná štěňata, ze kterých vyrostou pejsci menšího vzrůstu. K odběru budou na začátku července.
Klikněte pro větší obrázek Osmiměsíční kříženec kokršpaněla RONY má v sobě hravost odrostlého štěněte. Je však moc milý a poslušný. Má vyrovnanou povahu a velkou slabost pro dětskou společnost.
Klikněte pro větší obrázek Černý kříženec labradora SAM je milý, asi roční pejsek. Je natolik temperamentní, že doporučujeme velkou dávku pohybu a psích her. Nejlépe mu bude na rozlehlé zahradě ve společnosti hodných lidí.
Klikněte pro větší obrázek Vlkošedá fenka německého ovčáka se jmenuje JESSY a jsou jí dva roky. K jejím přednostem patří dobrá, vyrovnaná povaha, slušné vychování a mazlivost. Hledá novou adresu v domku se zahrádkou.
Klikněte pro větší obrázek VODY je dvouletý kříženec čivavy, ze kterého musí mít každý jen radost. Tento milý a hravý pejsek by měl žít v bytě. Zatím se ještě trochu bojí, ale na dobrého člověka si zvykne velmi brzy.
Klikněte pro větší obrázek Sedmiletá fenka německého ovčáka EMA je psem pro zkušeného chovatele. Má ostřejší povahu a jedná se o rozenou hlídačku rodinného stříbra.
Klikněte pro větší obrázek Pětiletá fenka dalmatina se jmenuje ZUZANA. Jde o milou, přítulnou a mazlivou fenku, která navíc vyniká přizpůsobivostí. Bude s vámi šťastná v bytě i na zahradě, nejvíc se jí však zavděčíte pořádnou partou hodných dětí, které miluje.
RONY, pětiletý kříženec šarpeje, je hodný a snadno ovladatelný pejsek. Doposud žil v bytě, a tak se můžete spolehnout, že se i v tom vašem bude chovat jako gentleman.
Stopáž14 minut
Rok výroby 2007
 P ST 4:3