Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázek V další z našich veterinárních poraden se s MVDr. Karlem Hauptmanem z brněnské Veterinární kliniky pro malá zvířata budeme věnovat především zvířecím kamarádům z dětských pokojů: králíčkům, morčatům a fretkám. Za jejich zdravotní problémy může podle veterináře asi z 80 % neodbornost chovatelů a špatné rady pracovníků zverimexu. Nemoci se projevují apatií, nechutenstvím, špatným dýcháním a někdy i průjmem. Chovatel by měl dodržovat především správný krmný režim, do kterého u býložravců Klikněte pro větší obrázek patří seno, kvalitní granule, čistá voda a přípravky na obrušování zubů. Problémy způsobují především různé směsi se sušenými oříšky a ovocem, které nabízejí prodavači. Fretky často trápí tzv. prodloužená říje, tedy patologické působení estrogenu, které musí řešit veterinář...

Klikněte pro větší obrázek V další reportáži vám nabídneme malý příběh s dobrým koncem. Reagujeme na divácký dopis, který vše popisuje. Paní Lajzová si z trutnovského útulku odnesla minulý podzim malé štěně Adélku, které se brzy stalo miláčkem rodiny. Štěně však někdo ukradl, když čekalo přivázané před obchodem. Klikněte pro větší obrázek Tato situace se stala mnohým z nás, a proto známe smutek a úzkost, kterou prožívá majitel ztraceného zvířete. Městská policie v Trutnově se však zachovala velmi profesionálně a hledání pejska se skutečně věnovala. I proto případ dopadl dobře a Adélka se mohla vrátit domů.

Klikněte pro větší obrázek V dalším z dílů kynologického seriálu Věra Brunclíková poradí, co dělat, když se váš pejsek věnuje tak nebezpečnému sportu, jakým je pronásledování aut.

Vaší pozornosti chceme doporučit také Devátou umisťovací výstavu koček bez domova, kterou pořádá Sdružení na ochranu zvířat v krajní nouzi už 3. 6. 2007 v pražském Kongresovém centru. Přijďte, jste srdečně zváni.

Nabídka pejsků z Městského útulku v Trutnově představí osm milých a vychovaných zvířat, která jsou připravena pro život v rodině. Informace získáte na telefonním čísle 603 872 653. Číslo účtu je: 19 124 601/0100. Děkujeme.
Klikněte pro větší obrázek Pětiletý německý ovčák ART bude možná při prvních setkáních působit trochu ostře a odtažitě. Až vás však pozná blíž, věřte, že půjde o velkou lásku, která Artovi moc chybí. Vy v něm získáte oddaného kamaráda a nekompromisního hlídače.
Klikněte pro větší obrázek Další německý ovčák – desetiletý ČERT – čeká v útulku už delší dobu. Je hodný a mírný. I když nemá s lidmi právě nejlepší zkušenost, má je rád a je stále připraven plnit svou roli rodinného hlídače.
Klikněte pro větší obrázek Sedmiletý jezevčík BROK skončil v útulku po smrti bývalého pána. Brok potřebuje čas, aby si zvykl na nové lidi a prostředí. Potom přestane mít problémy s poslušností a hygienou.
Klikněte pro větší obrázek Dvouletý, veselý kříženec německého ovčáka ŠARYK je milý, společenský pes. Má však za sebou i období toulavého života, a tak potřebuje pro začátek vodítko a spolehlivé oplocení. V bytě se chová jako gentleman.
Klikněte pro větší obrázek Dvouletý kříženec MÍŠA je pejsek se šťastnou povahou. Má rád lidi i zvířata a s ničím nedělá velké problémy. Bude spokojený se staršími lidmi, kteří na něho budou mít dost času.
Klikněte pro větší obrázek Až překoná roční kříženka ŠPAGETKA počáteční nedůvěru a bázlivost, ráda vám ukáže svou láskyplnou povahu. Je velmi temperamentní, a tak je pravidelný vydatný výběh přímo podmínkou dobrého soužití.
Klikněte pro větší obrázek Jako kamarád do rodiny s dětmi se narodil dnes asi dvouletý kříženec pudla ANDY. Je temperamentní, chytrý a učenlivý, jak pudlíci zpravidla bývají. Moc potřebuje lásku a pozornost hodných lidí.
Roční kříženec MÍŠA číslo 2 si z minulých zkušeností s lidmi odnesl dobrý odhad, co si může dovolit. Je společenský, chytrý a hodný, v útulku se mu však moc stýská, a tak hledá rodinu, o kterou by se postaral.
Stopáž14 minut
Rok výroby 2007
 P ST 4:3